Аграрії Черкащини хвилюються за озимину

22 листопада 2019, 20:01

Північний антициклон Quincy "закачав" на Черкащину арктичне повітря і зима зненацька увірвалась в регіон. Ще вчора денний максимум становив +7º, а вже цієї ночі температура стрімко знизилася до 10° морозу, на ранок грунт промерз до глибини 9 см.

Така погода продовжує нервувати аграріїв області, адже крім сухості грунту додалися раптові морози. В першу чергу від несприятливих умов перезимівлі, а в нашій області це низькі температури і льодова кірка, гинуть слаборозвинені та не загартовані рослини. Так було зимою 2002-2003 років. Тоді зима теж прийшла зі сходу з тривалими морозами при безсніжжі. І як наслідок значна частина озимих загинули. В цьому році погода має бути більш прихильною, - зазначають в обласному гідрометцентрі.

У вихідні синоптична ситуація: мороз вночі -5..10º, вдень сонячно, від 2º тепла до 3º морозу та посилений вітер. Снігу, як і раніше, не передбачається, але сонце буде радувати око, синє небо підтримає яскраву картину.

А от початок тижня відрізнятиметься лише збільшенням хмарності, зменшенням вітру до помірних значень та дещо вищими денними температурами 0-2º тепла.

Поділитись

Коментарі

Вгору