Черкаські енергетики допомагають відновлювати електромережі на деокупованій Миколаївщині

02 березня 2023, 13:16

Вже четвертий місяць поспіль відповідно до графіків двадцять працівників ПАТ «Черкасиобленерго» працюють на Миколаївщині – відновлюють електромережі, пошкоджені після обстрілів ворога. Для якісного та оперативного виконання робіт залучили власні 7 одиниць спеціалізованої техніки. Кожні два тижні 3 бригади почергово виїжджають на відновлювальні роботи.

Два тижні майстри повітряних ліній Черкаської міської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Юрій Рябин та Олександр Стрельніков працювали в селі Снігурівка Баштанського району.

«Це село росіяни просто розстріляли з артилерії. Моторошна картина: руїни і хаос. 80 % ошатних будинків, які тут були до війни, зруйновані, людей майже немає, – розповідає Юрій Рябин. – Як побачив – я ледь стримував сльози. Отак вулиця – і уздовж усі хати розбомблені. Тільки в кінці одна трохи вціліла, хоча дах наполовину без шифера. І з тої хати назустріч нам вибігають 6-ро дітей... Ми принесли цій сім’ї поїсти з наших запасів. Вони розповіли, що раз на тиждень у село привозять гуманітарну допомогу. Із сусідів повертаються лише ті, кому є куди. А щоби відбудувати майже зруйновану хату – треба великі гроші. Заощадження ж довелося витратити при евакуації та жити за них на території, куди виїжджали».

Майстри розповідають, що повітряні лінії електропередач та розподільчі мережі там довелося відновляти повністю. Працівники «Миколаївобленерго» поновлювали високовольтні мережі, а черкасці – розподільчі, які йдуть по селах і дають живлення до будинків. Разом з ними працювали бригади колег з Чернівців і Тернополя. Жили на території місцевої лікарні, яка більш-менш вціліла після обстрілів.

«Зранку в снігурівському РЕМі отримували наряд на обсяги роботи і потрібний матеріал. Їхні представники показували як проїхати на місце, бо ні доріг, ні вказівників там немає – все побите, – розповідає Олександр Стрельніков. – Ми відновлювали підстанції, лінії електропостачання, міняли опори і кабелі, з’єднували дроти. Часто доводилося розчищати територію, аби добратися до хатів і подати живлення людям. У них 8 місяців не було електроенергії. Тому деякі снігурівці, побачивши, як уперше в їхньому будинку засвітилася лампочка, просто на коліна ставали від вдячності».

Олександр і Юрій розповідають, що було важко і фізично, і морально. Працювали з удосвіта й дотемна. Особливо тривожно почувалися, якщо їхали у відкрите поле. Спочатку туди виїжджали працівники ДСНС, перевіряли і розміновували територію, аби потім могли стати до роботи енергетики.

«Лінія електромереж була огороджена прапорцями, – розповідає Юрій Рябин. – Нас попередили, аби ми ні машиною, ні ногами за прапорці ми не заходили. Бо дві бригади колег вже підірвалися на вибухівці, на жаль, одного водія похоронили. Там стільки воєнного заліза в землі! Не знаю, скільки ще років люди їх будуть викопувати. І ми постійно пильно дивилися під ноги, де можна безпечно йти чи машиною розвернутися».

Зараз на Миколаївщині від ПАТ «Черкасиобленерго» продовжує працювати бригада високовольтників.

За інформацією пресслужби Черкаської міськради

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вацлав :

Що це” за бригада високовольтників” ? Зовсім дописувачі безграмотні, як і джерело інформації…..

AllaMoroz :

Безграмотні ви. ВИСОКОВО́ЛЬТНИК – електрик, фахівець із високовольтного устаткування.

Вгору