58 черкаських студентів можуть командувати артилерійськими підрозділами (відео)

06 березня 2015, 17:19

Погони молодшого лейтенанта вручили п'ятикурсникам, цьогорічним випускникам державного технологічного університету. Два роки, здобуваючи основну освіту, хлопці проходили військову підготовку в Сумському виші. Успішно склали іспити. І тепер кожен має право командувати артилерійським підрозділом, інформує ОДТРК Рось.

Ще вчора вони були звичайними студентами. А сьогодні – вже офіцери. Здається, форма робить їх вищими. А погони iз зірочкою молодшого лейтенанта – ще й мужнішими. Хлопці кажуть: навчатися на кафедрі військової підготовки вирішили самі, ця дисципліна не є обов’язковою і її обирають за бажанням.

Оскільки в рідному виші військової кафедри немає, для навчання обрали Сумський держаний університет. Після другого курсу пройшли медкомісію, склали вступні іспити. По тому 2 роки їздили в сусідній регіон, щоб здобути знання за програмою підготовки офіцерів запасу.

Звання молодшого лейтенанта дозволяє хлопцям продовжити військову кар’єру і влаштуватися на роботу в будь-яку силову структуру, - пояснюють наставники. Тим паче, що за кілька місяців п’ятикурсники отримають ще й дипломи спеціаліста – кожен за своєю спеціальністю. Ректор ЧДТУ ледь стримує сльози. Каже: в непростий час студенти стали офіцерами. І по-материнськи бажає їм Божого благословення.

Частина юнаків зізналась: після закінчення вишу планують йти служити до збройних сил України: одразу на контракт – на 5 років. А от мобілізувати новоспечених офіцерів, принаймні у найближчі кілька місяців, МЗС не буде, -запевнили фахівці.

Коментарі

Вгору