Натепер Черкащина вже прихистила понад 160 тис. внутрішньо переміщених осіб. Переважно це жителі Донецької, Луганської та Харківської областей.
До Черкаської обласної служби зайнятості, станом на 2 листопада, звернулися 3043 внутрішньо переміщених громадян, 2701 особа отримала статус безробітної.
На цей час більшість вакансій Черкащини зосереджена на підприємствах переробної промисловості (36,8%), оптової та роздрібної торгівлі (13,1%), а також в галузях освіти (10,6%), сільського господарства (10,3%), транспорту (7,1%) та охорони здоров’я (5,5%).
Середня зарплата, яку роботодавці подають у вакансіях до обласної служби зайнятості, складає 9105 грн, що є меншою за середній рівень по Україні. При цьому, 30% від загальної кількості вакансій - пропозиції роботи з мінімальною заробітною платою - 6700 грн. Для порівняння: у січні 2022 року середня зарплата на Черкащині була у розмірі 12,3 тис. грн., у той час, коли по Україні цей показник перевищував 14,5 тис. грн. На початку року Черкащина посідала 13 місце за рівнем оплати праці по Україні.
Саме тому люди, які переїхали з великих міст України до Черкас часто відчувають різницю в оплаті праці.
З урахуванням цих особливостей для кожного, хто звернувся до служби зайнятості складають індивідуальний план працевлаштування. Дехто обирає тимчасову зайнятість, комусь підбирають роботу за спеціальністю, а хтось обирає шлях перенавчання відповідно до потреб локального ринку праці.
Водночас з початку року роботодавці Черкащини створили 388 нових робочих місць, 214 з яких укомплектовані обласною службою зайнятості. Найбільшу кількість робочих місць створено у галузях сільського господарства, будівництва, торгівлі, транспорту. Переважно на Золотоніщині, Тальнівщині, Канівщині, Лисянщині та в місті Черкаси.
За інформацією пресслужби Черкаського обласного центру зайнятості
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram