Днями дантисти та їх пацієнти відзначали Міжнароднйи день стоматолога. Нині стоматологічну допомогу в області надають 5 стоматполіклінік та 21 стоматологічне відділення при лікарнях. У сільській місцевості функціонує 120 стоматологічних кабінетів. У галузі працюють 450 лікарів-стоматологів, 12 зубних лікарів та майже сто зубних техніків і більше 300 медсестер.
Торік загальна кількість відвідувань стоматологічних закладів Черкащини склала 1 млн.322 тис. осіб, із них 623,8 тисяч первинних звернень. Кількість відвідувань до лікарів-стоматологів та зубних лікарів на 1 жителя склала 1,1 (по Україні – 0,9).
У 2015 році зареєстровано 108 випадків онкозахворювань порожнини рота, половина з яких - в занедбаній формі. Найчастіше у пацієнтів діагномстували рак губи.
286 тисяч черкащан живуть там, де немає стоматологічної допомоги, а це четверта частина населення. Упродовж 13-ти останніх років у регіоні активно використовують три пересувні стоматологічні амбулаторії. Минулого року таку допомогу надали жителям 20 населених пунктів у восьми районах. Загальна кількість відвідувань в амбулаторіях склала 7 164 особи, у т.ч. дітей - 1 362.
Минулого року для забезпечення стоматологічної служби з місцевих бюджетів виділили 758 тисяч гривень. Разом із зібраними благодійними коштами вартість одного відвідування стоматолога склала 3,6 грн.
- З нагоди професійного свята хочеться побажати колегам найперше не заблукати у важких реформах медицини й планомірно вести свою роботу щодо надання якісної стоматологічної допомоги населенню, - говорить головний лікар обласної стоматологічної поліклініки, очільник черкаського осередку Асоціації стоматологів України Іван Коваленко. - Звертаю увагу фахівців на важливість профілактичної роботи, оздоровлення дітей із сільської місцевості. Адже наразі ситуація в області така, що 82% дітей із сіл підлягають санації, тобто стоматологічному оздоровленню. А з 778-ми сіл краю у 654-х немає лікаря-стоматолога. І лише 5% цих сіл сполучені з іншими населеними пунктами щоденними автобусами.
Іван Олексійович сподівається, що вирішити існуючі проблеми галузі допоможе ухвалена влітку програма профілактики стоматологічних захворювань на 2015-2020 роки.
На сьогоднішній день вона уже затверджена у містах Сміла,Умань, Ватутіно та 12-ти районах області. Зокрема, програма передбачає, що відвідувати стоматолога діти зможуть на шкільному автобусі, яким їздять до навчальних закладів.
За інформацією департаменту охорони здоров'я Черкаської ОДА
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram