«Синці загоються – душа ніколи». Саме під таким гаслом проходить цьогорічна всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Вона триватиме від 25 листопада до 10 грудня. Лариса Удовиченко, головний спеціаліст відділу молодіжної політики, оздоровлення, протидії торгівлі людьми, гендерної рівності управління у справах сім’ї, молоді та спорту розповіла, як проходитиме акція на Черкащині.
Щороку Черкащина активно долучається до цієї акції. У її межах у темну пору доби Будинок рад буде підсвітка помаранчевого кольору. Цей колір є символом світу, вільного від насильства.
У період акції в медіа та соцмережах висвітлюватимуться питання гендерної рівності та насильства у різних його формах – сексуальній, психологічній, економічній та фізичній. Вперше проведуть онлайн-фотовиставку портретів постраждалих жінок з реальними історіями їхнього життя.
«Це унікальні 11 світлин черкащанок з кризового центру «Мережка» фотографа Олексія Бадери. Ми знайомитимемо людей із жінками, які наважилися відкрити обличчя і чесно сказати: «Ми потерпілі. Але ми знайшли в собі сили, щоб розпочати нове життя», – каже Лариса Удовиченко.
У соціальних мережах запустять інформаційні ролики – дорожня карта для постраждалої – куди звернутися за допомогою і як зупинити насильство.
Протидія та боротьба з цим явищем не обмежується цією акцією. В області створено систему попередження та протидії домашньому насильству та надання допомоги постраждалим. Розпорядженням обласної державної адміністрації затвердили відповідні заходи, діє комісія при обласній та районній державній адміністрації, виконавчих комітетах міських рад, ОТГ, є відповідальні особи за цей напрям. В області координатором у цьому напрямі є Управління сім’ї, молоді та спорту, які спільно з громадськими організаціями, зокрема БГО «100 відсотків життя Черкаси», проводять інформаційно-просвітницькі заходи.
В області створено вісім мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. При Національній поліції у Черкаській області є бригада швидкого реагування. При ГО «100 відсотків життя Черкаси» діє жіночий кризовий центр «Мережка», де тимчасово проживають постраждалі жінки.
Номери екстрених служб та гарячих ліній:
Національна дитяча лінія: 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів); 116111 (безкоштовно з мобільних телефонів)
Безкоштовна національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства: 0 800 500 335 (зі стаціонарних телефонів) 116123 (з мобільних телефонів)
Національна поліція: 102
Безкоштовна гаряча лінія для жертв домашнього насильства: 15-47 (працює цілодобово)
Безоплатна правова допомога цілодобова «гаряча» лінія: 0 800 213 103
Жіночий кризовий центр «Мережка»: 0472 543 522; http://fhth.ck.ua/; https://www.facebook.com/MerezhkaChe
За інформацією пресслужби Черкаської ОДА
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram