15-річна черкащанка врятувала дві сотні бездомних тварин

20 червня 2017, 17:03

Фото: Про все

Їй всього лише 15 років, але попри свій юний вік, вона врятувала вже не одне життя. Два роки тому Влада Руденко із Черкас підібрала на вулиці цуценя, яке  кардинально змінило життя не лише дівчинки, а й її мами. Відтоді Влада ніколи не проходить повз, якщо бачить покинутих чи бездомних чотирилапих. Вона забирає їх додому, годує, лікує і шукає для них родини. А в сумці у Влади постійно лежить нашийник та повідок, адже, говорить дівчинка, ніколи не знаєш, коли натрапиш на бездомну тварину.

У квартирі Влади Руденко та її мами ніколи не буває сумно, настрій створюють врятовані коти та собаки. Деякі з них стають частиною родини, інших Влада прилаштовує у добрі руки. І навіть порвані цуценятами шпалери та зайнятий дорослими собаками диван не змушують дівчину відмовитися від зооволонтерства. Нині у неї вдома мешкає п’ятеро дорослих собак, двоє цуценят та три кота. Всі вони - з вулиці.

- Якось у сильний мороз я принесла додому одне цуценя. Побачила його на вулиці біля будинку. З нього все й почалося. Лишити собі ми його не могли, тому й почали шукати, куди б прилаштувати, - розповідає Влада.

Родину  хвостаню шукали через соціальні мережі. І за два тижні наполегливих пошуків цуценя таки вдалось прилаштувати.

- З Лоли, так ми назвали цуценя, все й почалося. Хоча, відверто кажучи, розлучатися з нею було важко. Та я розуміла, що лишити її вдома я не могла, бо вже мала свого собаку, якого теж, до речі, привела з вулиці, - згадує дівчинка.

Відтоді родина Влади прилаштувала понад дві сотні собак та з півсотні котів, підібраних на вулиці.

У пошуках господарів для знайдених тварин Владі допомагає мама. Жінка жартома говорить, що її завдання полягає у зароблянні грошей, щоб потім прогодувати та пролікувати принесених донькою тварин.

Кожен ранок самої Влади  починається з приготування 10 літрів каші для чотирилапих, їхнього вигулу та прибирання квартири. Коли в домі кілька тварин, то прибирання від шерсті та запаху, говорить дівчинка, її щоденна робота.

Фото: Про все

Влада добре розбирається не лише в тому, як потрібно годувати чотирилапах, а й як їх лікувати. Вона врятувала від різних хвороб вже не одну тварину, тому й з майбутнім фахом вже також визначилась – хоче стати ветеринаром.

Фото: Про все

Чимало людей Владою захоплюються, адже вона робить добру справу. Та є й такі, хто не розуміє її зооволонтерства. Серед таких – однокласники та сусіди. Перші насміхаються, мовляв, підбирає на вулиці якихось «блохастиків». Влада спершу пояснювала їм, що вона намагається врятувати тварин, однак згодом стала не зважати на образи однолітків.

Замість підтримки лише критику чує Влада і від сусідів. Деякі навіть погрожують виселити родину.

- Хоча собаки доглянуті, мають паспорти. Люди не розуміють, що ми їх прилаштовуємо, шукаємо для них господарів, - каже Влада.

Натомість ласкою та добротою дівчинці віддячують врятовані собачки. Ні на крок від дівчинки не відходить чорно-біла Айна. Поки що прилаштувати чотирилапу красуню не вдалося, бо ж дорослих собак забирають нечасто.

- Їй десь близько року, а в нас вона півтора місяці, хоча поводить себе наче домашня, - розповідає дівчинка.- Таке враження, ніби вона віддячує, що за те, що ми її забрали.

Фото: Про все

Зараз Влада шукає родину для двох милих цуциків. Водночас дівчинці постійно потрібні кошти на харчі та лікування собак. Зв'язатися з Владою можна на сторінці у Фейсбук.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Антошка :

Умничка, я так рад что есть такие люди, только не забывай и про себя, счастья тебе

Не Антошка :

Хорошо что есть такие люди. Мои соседи бездушные твари.И к сожалению почти все. убить собаку или кошку это за честь. К сожалению ,,человек,, хуже любого зверя, И, к сожалению , это не сарказм а правда.

Надія :

Щасти тобі, дівчинко. Побільше однодумців у твоїй прекрасній справі. Здоров’я твоїм чотирилапим друзям, а мамі – терпіння та розуміння

Анна :

Молодцы, и дочка, и мама ! В Украине проблема бездомных животных из года в год не решается..А методы попытки решения со стороны властей,а иногда и самих граждан бывают так жестоки, что кажется, что до цивилизованной европейской страны Украине не то что далеко, а с таким подходом, как подкидывание отравленной еды – невозможно… Очень хочется чтобы было побольше таких людей, как эта девочка, и её мама..Ведь всё начинается с малого..А тебе, Влада, и твоей маме – счастья, здоровья, и благополучия !!!!

Вгору