10 запитань до Олени Почтарьової: секрети створення глиняних статуеток

03 червня 2019, 19:42

Черкащанка втілила справді український стартап. Дівчина із простих матеріалів, які буквально лежать у нас під ногами, робить дивні фігурки рогатих дівчаток і називає їх берегинями.

Олена Почтарьова розповіла, що треба, аби з глини виліпити містичну статуетку, де вона бере ідеї, як боротися із творчим безладом і чи можна заробити такою справою.

1. З чого все почалося?

- Я маю економічну освіту і працювала постійно з паперами, тому захотілося щось робити руками. Жінка знайомого ліпила з глини і я напросилася до неї. Першим виробом став маленький котик, хоча насправді ліпила лисичку і тепер лисички не виходять і всі схожі на котиків.

Потім зрозуміла, що вдома глини більше ніж всього іншого.

2. Що ви робите з глини?

- Загалом роблю все, але зараз захопили дівчатка. Всіх роблю із заплющеними очима, різними ріжками. Для мене це ніби богині-охоронниці.

3. Як вигадуєте дизайн?

- Побачила в інтернеті картинку, це була дівчинка з ріжками і почалося. Ліпила різну форму цих ріжок, садила там голубів, квіти тощо. Це все повністю уява. Буває сідаєш ліпити щось одне, а виходить зовсім інше. Коли тримаєш глину в руках, то відіграє роль настрій, все що почула й побачила упродовж дня.

4. Чи вдається цим заробляти?

- Мені подобається це робити. Іноді вдається заробляти, але загалом роблю їх для себе, друзям у подарунок тощо. Люди купують ці статуетки, ми часто виїжджаємо на ярмарки, от нещодавно були в Переяславі і зробили там невеличкий фурор.

5. Багато коштів іде на розхідні матеріали?

- Так, нормально. Глина – не дорогий матеріал, але якщо її купувати через інтернет, то багато доведеться викласти за пересилку, бо матеріал важкий. Ще ж фарби, поки що використовую акрилові фарби, знаю дехто використовує глазурі, які дорожчі. Ну і дорогий випал, бо це треба випікати близько шести годин за температури 1000 С.

6. Як створюються статуетки?

- Все починається зі шматка глини, образу в уяві та гарного настрою. Фігурки роблю у формі конуса, потім наліплюються ручки, якісь елементи, волосся, обруч і далі все випікається. Якщо випал пройшов дуже вдало, бо іноді буває, що відлітає голова чи інші частинки, то починається найважчий для мене процес – розфарбування. Бо часто не уявляєш, якого кольору воно має бути. Імена фігуркам не даю, вони для мене янгелики та богині. Якщо дам імена, то вони будуть тільки моїми.

7. Скільки займає часу виготовлення статуеток?

- Від ліплення і до розфарбування витрачаю тиждень як мінімум. Відразу роблю 10 чи 8 статуеток. Головне не ліпити із поганим настроєм, тоді фігурки можуть не пережити випал.

8. Існує стереотип, що у творчих людей вдома творчий безлад, як у вас?

- Так, це правда. Я ще маю одне цікаве заняття – роблю вінки та квіти зі стрічок, його ще називають «канзаші». То маю спеціальну кімнату-майстерню, де зберігаю лише стрічки, а на кухні в мене глина. Іноді мої рідні просто ганяють і кажуть, що все вже в глині, але терплять.

9. Розкажіть про незвичне місце, де доводилося створювати фігурки

- Ми були в Чигирині на фестивалі близько двох років тому. Я пробувала ліпити традиційну керамічну іграшку – свищик. Поки людей не було я вчилася пробивати свищики. Знову намагалася зліпити кота, а вийшла лисичка.

10. Ви вважаєте свої статуетки містичними?

- Янголів ні, а в берегиньках щось є. Адже і ріжки виходять по різному і закриті очі в кожної унікальні. Є такі фігурки, в яких після випалу нахилилася голова і вони ніби «зваблюють».

 

Поділитись

Коментарі

Ірина сказав:

Дуже цікаво. Колись планувала й собі поліпити із глини – та, якось, не збулося. Ваше відео надихнуло мене повернути старі плани.)

Анжеліка сказав:

Відео дуже сподобалося! З перших секунд, я “припала” до екрану і спостерігала, як майстриня створює свої фігурки. Класно, що в основі відеороботи багато кадрів саме процесу ліплення чи просто відзняті уже готові фігурки, а не великі частини монологу. Бо ти водночас і спостерігаєш за створенням “дива”, і чуєш на фоні слова героїні. Музика на фоні теж вдало підібрана. Мені було цікаво переглядати. Дякую!

Небилиця Світлана сказав:

Дуже хороший матеріал вийшов. Мені сподобалося, що автор зробив до нього відео, оскільки текстову інформацію важче сприймати багатьом, то відео в цьому плані краще. До того ж воно цікаве та динамічне

Вгору