Протягом січня 2019 року до центрів зайнятості Черкаської області та філій Черкаського ОЦЗ надійшло майже 3,0 тис. вакансій від роботодавців регіону. Трійку лідерів очолили робітничі професії – 59%, друге місце посіли службовці – 26% і 15% – це вакансії для осіб, які не мають кваліфікації.
Вакансії, в яких роботодавці зазначили найвищу заробітну плату:
- головний інженер (20,7 тис.грн),
- начальник служби (промисловість) (16,0 тис.грн),
- електрозварник на автоматичних та напівавтоматичних машинах (15,7 тис.грн),
- верстатник широкого профілю (15,7 тис.грн),
- механізатор (докер-механізатор) комплексної бригади на навантажувально-розвантажувальних роботах (15,5 тис.грн),
- менеджер (управитель) із збуту (15,0 тис.грн),
- тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва (15,0 тис.грн),
- механік з ремонту транспорту (15,0 тис.грн),
- помічник керівника підприємства (установи, організації) (15,0 тис.грн),
- водій навантажувача (15,0 тис.грн).
Для адаптації до економічних умов та орієнтації на ринку праці шукачі роботи, які звернулися до служби зайнятості, мають можливість безкоштовно підвищити кваліфікацію або здобути нову професію.
За останні п’ять років ринок праці Черкаського регіону демонструє певну стабільність. Якщо оперувати даними Міжнародної організації праці щодо повного обстеження ринку праці, то у 2018 році чисельність зайнятого населення регіону зросла більше ніж на 5 тисяч осіб і становила 524 тисячі громадян. У той же час, чисельність безробітних за 9 місяців 2018 року зменшилася майже на 5 тисяч громадян і становила 53,2 тисячі осіб.
Станом на перше січня цього року на обліку в обласній службі зайнятості перебувало 17,8 тисяч осіб, у порівнянні з відповідною датою минулого року це менше на 2,4 %.
Таку статистику навів директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.
— Останнім часом на ринку праці області відбуваються стабілізаційні процеси, але про повну стабілізацію ситуації говорити ще зарано, — зауважив він. — Насамперед, існує дисбаланс попиту та пропозиції робочої сили, коли кількість пропонованих вакансій не співпадає з кількістю шукачів роботи.
Серед зареєстрованих безробітних більше половини становили жінки 51,2 %. За віковими групами трохи менше 30 % — особи від 35 до 45 років, більше 42 % — особи у віці старше 45 років. Що стосується освітнього рівня таких громадян, то частка осіб, які мають вищу та професійно-технічну освіту, складає близько 42 %. І лише кожен шостий безробітний має середню загальну освіту.
За словами Григорія Григоровича, за професійними групами найбільший попит спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, працівників у галузі торгівлі та послуг, кваліфікованих робітників.
За видами економічної діяльності найбільше вакансій було заявлено для сільського господарства (11,3 тисячі вакансій або майже третина від всіх вакансій), переробної промисловості (понад 7 тисяч вакансій, або майже кожна п’ята із заявлених вакансій), в оптовій та роздрібній торгівлі (6,3 тисячі вакансій або кожна шоста вакансія). Також існує дефіцит кадрів за такими професіями як: тракторист-машиніст, сестра-медична, вантажник, оператор у виробництві харчової продукції, електромонтер. За означеними професіями попит роботодавців перевищує пропозицію робочої сили.
Протягом 2018 року до центрів зайнятості Черкаської області та філій Черкаського ОЦЗ надійшло майже 40 тисяч вакансій від роботодавців регіону. Трійку лідерів очолили робітничі професії – 57%, друге місце посіли службовці – 24. 19% — вакансії для осіб, які не мають кваліфікації.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram