У центрі Черкас масово читали вірш Шевченка (фотофакт)

09 березня 2017, 17:30

Фото: Про все

У Черкасах близько півсотні студентів одночасно прочитали вірш Тараса Шевченка «В казематі» (Мені однаково, чи буду…). Декламували поезію біля підніжжя пам’ятника Кобзарю.

Частина учасників акції знала вірш на пам'ять, інші читали з папірців чи з телефонів.

Студентка Анастасія Чорногал говорить, що вірш «В казематі» добре пам’ятає ще зі шкільних років, а сьогодні лише повторила.

- Це мій обов’язок долучитися до такого флешмобу, - переконана дівчина. – До того ж, мені знається, що і вірш обраний був символічно, бо ж зараз ситуація в країні непроста. І, можливо, саме цим віршем організатори хотіли показати, що Україну потрібно любити і бути їй вірним.

Фото: Про все

За тим, як на площі читають вірш поруч спостерігає пенсіонерка Олена Страмбіцька і собі промовляє слова поезії. Жінка говорить, що спеціально приїхала послухати, як молодь читає твори Шевченка.

- Це дуже добре, що молодь не забуває Шевченка. І мені от захотілося пригадати його вірші, тож і сама приїхала, - каже пані Олена.

Але до загалу читців жінка не стала, хоча знає на пам'ять чимало віршів Кобзаря.

- Там молодь, а я вже старенька і хочеться просто послухати, - говорить пенсіонерка.

Зазначимо, що акція з масового читання віршів Шевченка сьогодні відбулася у багатьох містах України. За задумом - це мало бути наймасовіше одночасне читання Шевченка в історії.

Вгору