У Мінекології шукали компромісні шляхи створення парку «Холодний Яр»

22 листопада 2016, 17:42

krasche1

Пропозиції щодо вдалого розподілу земельних ділянок, які мають увійти до складу проектованого національного природного парку «Холодний Яр» обговорили в Міністерстві екології та природних ресурсів України.

– Створюючи національний природний парк, маємо зважено підійти до питання встановлення його територіальних меж, – сказав перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль. – При цьому необхідним є врахування думки громади. Тому напрацьовані пропозиції мають максимально задовольнити усі сторони процесу.

Водночас представники міністерства та комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи запропонували власні варіанти розташування природного парку.

– Національний природний парк «Холодний Яр» – це об'єкт загальнодержавного значення, – сказав директор Департаменту з питань заповідної справи Мінекології Ігор Іваненко. – Його створення сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу в населених пунктах, а також туризму. Водночас маємо об'єднати зусилля та знайти компромісне рішення з урахуванням думки громади для створення цілісного комплексу.

Зауважимо, у подальшому робоча група з вивчення питання створення національно-природничого парку «Холодний Яр» спільно з Мінекології планують детального дослідити можливість розміщення НПП з урахуванням включення земель як лісогосподарського значення, так і земель запасу на території Чигиринського та Кам’янського районів.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Вгору