В умовах ринкової економіки збільшується конкуренція, змінюється престижність професій, збільшуються вимоги до особистісних якостей та професійних вмінь людей при прийняті на роботу, тому жінкам за 40 сьогодні все важче знайти роботу за фахом. Саме для жінок притаманний більш високий рівень безробіття, навіть у випадках високого рівня освіти.
Високий показник жіночого безробіття пояснюється не лише меншою мобільністю жінки, прагненням знайти роботу якомога ближче до місця проживання, зацікавленістю дружин та матерів у неповному робочому дні, але й значною мірою впливу стереотипів, якими представниці слабкої статі, на відміну від чоловіків, розглядаються як «менш ціннісна робоча сила». Тому сьогодні працевлаштування жінок залишається однією з актуальних проблем.
З корисними порадами, як пройти співбесіду, можна ознайомитись на сайті Femel.
- За підсумками роботи у січні-квітні 2015 року послугами Черкаського міського центру зайнятості скористалось 8051 безробітних, з них - 4957
жінок. Cтатус безробітної особи отримали 2896 громадян, з них - 1861 жінка.
При сприянні центру зайнятості працевлаштовано 899 безробітних осіб, з яких 509 жінок, - розповілиа директор міського центру зайнятості Оксана Щербак.
Проте не варто думати, що шансів отримати роботу жінці після 40 немає. Одним із варіантів працевлаштування жінки в Черкасах є розвиток власного бізнесу.
- З метою підтримки малого бізнесу, служба зайнятості здійснює
виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької
діяльності. За скеруванням Черкаського міського центру зайнятості у січні-
квітні 2015 року отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для
організації підприємницької діяльності 10 жінок. Самозайнятість надає
можливість жінкам отримати джерела існування, дозволяє в повній мірі
використати індивідуальні, фізичні та розумові здібності на вирішення
завдань у будь-якій галузі господарства, - зазначили у МЦЗ.
Також допомогою у пошуку роботи для жінки може стати професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації.
- За період січень-квітень 2015 року у Черкасах пройшли навчання 395 жінок.
А жінки після 45 років зі страховим стажем не менше 15-ти років до досягнення пенсійного віку мають право на отримання ваучера для оплати навчання нової професії, спеціальності або підвищення своєї кваліфікації, - наголосила Оксана Щербак.
Тому не варто звертати увагу на стереотипи, що після 40 жінка вже "не працівник", адже досить часто саме він заважає почати життя з "нової роботи".
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram