Під Смілою від загибелі врятували самотнє лебеденя (фото)

25 листопада 2016, 13:48

dsc04880Ціла рятувальна операція розгорнулася сьогодні на озері під Смілою - тут допомагали маленькому лебеденяті, яке залишилося без родини. Пташеня помітили дві сестри - Тамара Комиз зі Сміли та Раїса Брейкіна із Києва - і забили на сполох. Якби не ці жінки, лебідь  міг просто замерзнути, адже озеро вже почало покриватися кригою.  Тепер же лебідь стане новим мешканцем Черкаського зоопарку. 

- На озері було двоє дорослих і двоє маленьких лебедів. А потім я побачила, що лишилося одне маленьке. Куди поділися інші – не знаю, може полетіли кудись. Ми з сестрою, яка приїхала до мене в гості, вчора проїздили повз це озеро. Вода вже почала замерзати, лише в одному місці криги ще не було, і він там сидів. Ми відразу кинулися скрізь телефонувати, бо шкода було птаха, - розповіла «Про все» Тамара Комиз.

dsc04882Спершу жінки звернулися до смілянських рятувальників. Але там їм у допомозі відмовили.

- Сказали, щоб ми їм голову не морочили, - говорить пані Тамара. – Тому ми звернулися до волонтерів, які рятують котів та собак. Нам допомогли знайти водолаза.

Птаха рятували сьогодні вранці упродовж кількох годин. Тепер його заберуть до черкаського зоопарку.

- Приїхати по нього хотіли навіть із київського зоопарку - ми навіть їх на ноги підняли. Але краще віддамо його вже своїм, черкащанам, - вирішили сестри, які вже й ім’я врятованому лебедю встигли придумати. – Назвемо птаха Іллею - на честь водолаза, який погодився його дістати з водойми.

image-6Директор Черкаського зоопарку Євгеній Ван зазначає, що лебедя обов’язково оглянуть, щоб визначити його вік та з’ясувати, чи є в нього травми.

- Звісно, ми його залишимо на зиму в зоопарку. Та, якщо в нього немає ніяких проблем з крилами, навесні відвеземо на водойму й випустимо. Бо ж, якщо це льотний та здоровий птах, то він повинен бути на волі, а не в зоопарку, - говорить Євгеній Ван.

Жінки ж обіцяють стежити за долею свого «підопічного».

 

Вгору