Нова влада підтверджує готовність реформувати комунальні газети

02 червня 2014, 18:36

Про роздержавлення як єдиний шлях зняття напруги між владою та комунальними ЗМІ 27 травня йшлося на нараді Віце-прем’єр-міністра України Олександра Сича з представниками активу НСЖУ та відповідних державних структур. Піднімалося гостре питання необхідності повернення до законопроекту про роздержавлення комунальної преси.

Зустріч відбулася за ініціативи НСЖУ, яку обурило те, що 17 квітня в Парламенті було заблоковано довгоочікуваний законопроект про реформування державних та комунальних ЗМІ. Перший секретар Національної спілки журналістів, а також голова черкаського осередку НСЖУ Сергій Томіленко наголосив на тому, що відкладання прийняття закону про роздержавлення призводить до напруги в відносинах влади та медіа.

– Одним з пріоритетів діяльності НСЖУ є реформування преси та відстоювання прав трудових колективів у цих процесах, – сказав Сергій Томіленко. – У останньому законопроекті, який був відхилений Парламентом, більшість ризиків було враховано та передбачено шляхи їх уникнення. Саме закон про роздержавлення – це найбільш цивілізований шлях відходу влади від управління газетами.

На думку головного редактора районної газети «Шполянські вісті» Анатолія Вікторука, який 15 років тому був одним із перших, хто підняв це питання на загальнодержавному рівні, потрібно абсолютно по-новому вибудовувати відносини засобів масової інформації та влади. Адже сьогодні реалії такі, що якщо газету читають, то нею не задоволена влада, якщо ж владі видання до вподоби, то воно далеке від читача.

– Якби роздержавлення відбулося, то ЗМІ хоч і «хворіло» б якийсь час, зате на повну силу розвивалося б далі, – висловлює свою думку Анатолій Вікторук. – Немає єдиного механізму проходження цього шляху. Його має розробити держава.

Віце-прем’єр Олександр Сич за підсумками наради доручив Держкомтелерадіо за погодженням з НСЖУ розробити новий урядовий проект закону про реформування ЗМІ.

– Я підтримую реформування комунальної преси, але ключові вимоги до законопроекту – визначити, які ризики існують для медіа в умовах реформування і яким чином їх можна обійти, – сказав Віце-прем’єр.

Він запевнив, що підтримуватиме погоджений законопроект та готовий відстоювати необхідність його прийняття в Уряді та Парламенті.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко наголосив, що законопроект про роздержавлення має бути погодженою позицією державних органів та медіа-спільноти. На його думку, пілотний проект має реалізовуватися протягом двох років.

За інформацією Черкаської обласної організації Національної спілки журналістів України

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору