На дитсадку в Руській Поляні встановили сонячні батареї

26 жовтня 2016, 12:16

cf4d07138ccd7b2e00d844e525c2ae86_XL

Сонячні батареї облаштували в ДНЗ «Берізка» у селі Руська Поляна. Це дасть змогу зекономити на споживанні електроенергії, інформують Сільські обрії.

— Потрібно привчатися до використання енергії з відновлювальних джерел. Приміром, в Австрії на кожному другому будинку встановлені сонячні батареї для обігріву води, а на кожному четвертому — батареї для перетворення сонця в електрику. За цим майбутнє. Тому я вірю, що згодом і в нас матиме місце ця технологія. Пілотний проект вирішили впровадити на базі дитячого садка. Його вартість – 35 тисяч гривень. Завдяки сонячній батареї плануємо зекономити до чверті енергії, яка використовується для підігріву води для санвузлів, — каже сільський голова Руської Поляни Олег Гриценко. – Очікуємо, що за півтора року ми повністю окупимо затрати. Проте зважаючи на тенденцію до зростання цін на енергоносії, можна передбачити, що результат побачимо набагато швидше.

На даху дитячого садка розміщена батарея для всесезонного нагріву 100 літрів води. Прилад простий в обслуговуванні. Вмикається автоматично, нічого регулювати не треба. За батареєю теж доглядати не важко. Підігріватиметься вода і влітку, і взимку від сонця.

Вгору