На Черкащині браконьєрів за вирубаний ліс оштрафували на 815 тисяч гривень

24 березня 2016, 19:27
Facebook/Володимир Куниця

Facebook/Володимир Куниця

На Черкащині браконьєри масово вирубують ліси. Протягом минулого року офіційно було зафіксовано 95 випадків незаконної вирубки майже 200 кубометрів деревини. Сума штрафу, яку сплачували порушники, трохи більше 7 тисяч гривень, повідомляє vikka.ua.

"Три лісовози за тиждень – у це я повірю. 188 кубометрів лісу – це, мабуть, лише сота частина лісу, що вирубують. Якщо подивитися на Черкащину з висоти пташиного польоту, то можна побачити, як у шаховому порядку зникають місцеві ліси.

У 2015 році в Городищенському районі ліси вирубувалися заради випалу вугілля з деревини. Тільки за один день, чергуючи на дорозі з обіду до вечора, я зафіксував 57 вантажівок з лісом", – розповідає Володимир Куниця, член громадської ради при Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

В інтернеті реалізатори продають український ліс кругляк за ціною 420–550 грн за кубічний метр. У обласному управлінні лісгоспу зазначають, що за рік накладено 815 тисяч гривень штрафів за заподіяну шкоду лісам регіону.

"Люди, що вирубали ліс і заплатили за це штраф лісівникам, фактично купили деревину задешево. Куди більше коштів піде на те, щоб очистити територію, висадити саджанці. Пройде немало часу, поки він виросте", – говорить Людмила Ткаченко, екоактивістка.

Facebook/Володимир Куниця

Facebook/Володимир Куниця

"Функції охорони і захисту рослинних ресурсів покладено на Державну екологічну інспекцію у Черкаській області.Тільки на половину звернень від нас по вирубці лісу були надані відповіді. Є купа інцидентів з вирубуванням дерев не тільки в лісах області, а навіть у самих Черкасах, коли інспекція не діяла. Десь місяць тому в Черкасах по вулиці Боженка вирубали ділянку лісу. Територію почали готувати до забудови.Ми писали у всі органи – міліцію, екологічну інспекцію, прокуратуру. Відреагувала тільки остання. Визнали, що вирубка відбувалася дійсно незаконно. Але так і не визначили, хто відшкодовуватиме збитки", – повідомила активістка.

Facebook/Володимир Куниця

Facebook/Володимир Куниця

Щоб піймати браконьєрів, активістам доводиться шукати їх самостійно.

"Захищати інтереси держави мають чиновники, але ми робимо справу за них. При Черкаській ОДА ми створили робочу групу з питань екології за участі представників поліції, прокуратури, лісового господарства, ДСНС та громадських організацій. Мали б працювати, але нам навіть пального не виділяють для того, щоб провести інспектування.

Часто бувало, що затримуємо машину з лісом, викликаємо правоохоронні органі, екологічну інспекцію. Наступного дня виявляється, що у тих, хто вивозив ліс, раптово з'явилися усі документи", – зазначив Володимир Куниця.

"Найгірша ситуація в області склалася з лісами на земельних ділянках, що підпорядковані Міністерству оборони.Там рубають, коли хочуть і де заманеться. Зупиняємо їх машини, а в них навіть документів часто на ліс немає. Незрозуміло, хто їх контролює", – обурюється активіст.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору