Громадські організації об’єднуються в коаліцію, аби не допустити будівництва Канівської ГАЕС

19 жовтня 2016, 19:22
C99CFB77-26CD-4042-A149-33D790F4EA11_w610_r1_s

Фото з сайту: radiosvoboda.org

Кілька громадських організації Черкащини збираються об’єднатися в єдину коаліцію, аби не допустити зведення на Канівщині ГАЕС. Долучатися запрошують й інші організації, адже у зведенні цього об’єкту вбачають як екологічну, так і корупційну складову. Наразі до коаліції увійшли такі організації: відокремлений підрозділ Національного екологічного центру України «НЕЦУ-Бучак», Черкаська організація Українського товариства охорони природи та ГО «Шевченків край» Канева.

Про це на прес-конференції розповів голова осередку Національного екологічного центру України «НЕЦУ-Бучак» Дмитро Іванов. Він - один з тих, хто переконує у недоцільності зведення ГАЕС, натомість пропонує створити село-музей.

За словами Дмитра Іванова, саме сьогодні було заплановане проведення тендеру з державних закупівель на будівельні й монтажні роботи першої черги зведення Канівської ГАЕС. Торги мали відбуватися через сайт Держзакупівець. Дмитро Іванов говорить, що сума тендеру – понад півмільярда гривень.

- Перша черга передбачає повне знесення всіх лісових насаджень села Бучак (на його території планується зведення ГАЕС), а це двісті тисяч дерев, - зауважує пан Дмитро, і не виключає ще й знесення хат, в яких живуть люди. – Також планується зведення двох промислових баз, які включатимуть у себе адміністративні приміщення, складські приміщення тощо, будівництво двох підстанцій, проведення ліній електропередач. Все це заплановано у тендерних документах. Документи на цей тендер подало 5 учасників, але буквально в останні дні виявилося, що до торгів допущено лише одного. Тому тендер поки що відмінили.

Водночас Дмитро Іванов розповідає, що буквально вчора, 18 жовтня, пройшов термін дії висновку державної екологічної експертизи матеріалів оцінки впливу на навколишнє середовище щодо Канівської ГАЕС. Цей документ, який діяв упродовж 3 років, не дозволяв зводити станцію. Але наразі його не продовжують.

Він нагадав і про те, що при Черкаській ОДА існує робоча група, яку створили спеціально для вивчення питання по Канівській ГАЕС.

- Перше засідання цієї групи відбулося у минулу середу. І вже на цьому засіданні було видно, що дієвості від роботи не варто очікувати, оскільки не визначені ні функції, ні повноваження, ні план дій групи. З одного боку – добре, що таку групу все-таки створили, а з іншого – Черкаська ОДА не має повноважень у вирішенні питанні будівництва станції, такі повноваження має уряд. Тому діяльність групи не результативна, - розказує Дмитро Іванов.

14794074_1059951710788263_1425167886_n

Фото: Про все

Фахівець також розповів, що місце, де планують зводити територію станції, має чимало археологічних пам’яток. Зараз за словами пана Дмитра, це замовчують, говорячи, що під забудову потрапляє лише 2 пам’ятки, а їх насправді, значно більше.

- Мешканці села Бучак проти ГАЕС, вони підтримують ідею ствоврення села-музею. Але людей, яких там зараз близько 40-50 осіб, періодично лякають, що їх звідти виселять, - говорить Дмитро Іванов.

За даними Міненерго, будівництво Канівської ГАЕС триватиме упродовж 2016–2022 років із почерговим щорічним введенням по одному гідроагрегату (починаючи з 2019 року).

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору