Зима в теплі, гроші в кишені: уманчанин оголосив незалежність від тарифів

26 грудня 2017, 10:23

Зігрітися економно, жити комфортно. Унікальний спосіб зекономити сімейний бюджет і не розорятися за російський газ втілив у життя уманчанин Олександр Кустовський з дружиною… Вони перетворили свою чотирикімнатну квартиру на «енергетичну фортецю». І поки одні отримують великі рахунки за опалення, вони і зараз можуть похвалитися, що за місяць сплачують від 70 до 200 гривень за тепло. Але це тільки початок – в планах подружжя повна енергетична незалежність, пише "Вечірня Умань".

В прихожій Україна, на кухні Африка, в коридорі Єгипет, в спальні Китай і Вєтнам, а в усій квартирі – тепло і енергоефективність. Уманське подружжя Кустовськи не чекали нових тарифів Яценюка. А змінювали своє житло так, щоб у ньому було комфортно і по мінімуму залежати від уманських тепломереж. В здавалося звичайній уманській квартирі обладнали низькотемпературне газове опалення, електричне опалення і… справжній камін з акумулюючою кладкою.  І головне – усі зміни офіційно оформлені.

Кожній квартирі – свій «реактор»

Сідаючи пити чай, Олександр Кустовський жартує – каже що зараз він запустить «реактор». За кілька хвилин – і у квартирі пятиповерхового будинку на всю палає справжній вогонь. Тепло розходиться кімнатами майже миттєво, разом з приємним запахом і тріскотінням дров.

– Люблю вогонь. І люблю тепло – зізнається Олександр. – тому і робив квартиру «для себе». У мене тут не знайдете жодного «неекологічного» матеріалу – усе натуральне. Стеля оздоблена деревом, стіни – глиною, цеглою і ракушняком. Камін обклав кримською галькою, яку назбирав під час подорожі. Прихожа – в українському стилі. Спальня – Китай і Вєтнам. Коридор – Єгипет. А частина кухні – Африка. Хоча був я тільки в Турції і країнах Європи і Прибалтики.

Проте найбільша гордість – це енергоефективність.

– Зараз за опалення десь гривень 70 нагорить – зізнається Олександр. – а ось в морозні місяці мабуть буде гривень 200. Якщо не буду розтоплювати камін.

За основне тепло в квартирі відповідає старенький газовий котел Житомир. Проте архаічну і просту конструкцію українського котла доповнюють «теплі поли». Через це котлу не потрібно спалювати багато газу – поли досить нагріти до 25-30 градусів.

– Це і є «низькотемпературне опалення» – розповідає Олександр. – бо батареям потрібно більше градусів. Від 40. Тому котел працює на «мінімумі» – і в квартирі тепло.

Проте лише газу обігрів квартири Олександр не довірив. У дитячій кімнаті та спальні додатково стоїть по одній батареї. Куди вкручені автоматичні тени з термостатом. Функція батарей – якщо раптом з якоїсь причини залишимося без газу, то в кімнатах залишиться потрібна температура. Щоправда, це якщо не працює камін.

– Коли ми розпалюємо вогонь, то ні котел, ні тени не працюють –  тепла камін дає багато і надовго. Увечері запалив – і до ранку в теплі. Ще й шашлики можна посмажити не виходячи з квартири – сміється Олександр.

Сонце замість батарей

Ще однією особливістю квартири – це любов до сонця. Замість радянських вікон Олександр облаштував велетенські вікна від підлоги до стелі. Вони потрібні, щоб до квартири потрапляло більше сонця.

– Квартира зручно розташована – північна сторона «глуха», а східна і західна мали виходи на балкони. Ось я ії і переробив – зізнається Олександр. – зранку сонце нагріває одну сторону квартири, а після обіду – другу. Добре, зручно та комфортно. Роздумую ще над установкою сонячних колекторів і батарей. Аби отримувати від сонця більше тепла та електроенергії. Тоді узагалі можна буде не нервувати через тарифи – ні на тепло, ні на електроенергію. Чого бажаю і всім українцям…

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору