За даними опитування щодо тютюнопаління, у Черкаській області шкідливу звичку палити має кожна сьома особа у віці 12 років і старшому. Тютюнопаління сприяє розвитку хвороб органів дихання. Минулого року в області від злоякісних новоутворень гортані, трахеї, бронхів і легенів померло 411 осіб.
Стаж паління майже кожного другого респондента становить понад 20 років, кожного шостого – від 6 до 10 років, кожний дев’ятий палить від 16 до 20 років.
З-поміж осіб, які палять, 49% тих, які випалюють від 6 до 10 сигарет за день, 27% – від 16 до 20 сигарет.
Витрачені гроші на куріння та алкоголь майже в половину перевищують витрати на відпочинок
Витрати на тютюнові вироби на Черкащині щомісячно становлять у середньому 2,2% грошових витрат. Якщо до витрат на тютюн додати ще витрати на алкоголь, то ця сума на 44% перевищить щомісячні видатки родини на відпочинок і культуру.
За інформацією пресслужби Головного управління статистики у Черкаській області
Журналісти "Про все" поспілкувалися з психіатром-наркологом, який лікує черкасців від залежностей. Одна з найчастіших причин звернення - куріння. Лікар пояснює: люди, які не хочуть кинути палити, зробити цього не зможуть. Або ж на певний час пересилять себе і кинуть паління, але з часом все одно повернуться до сигарети. Деталі інтерв'ю - за покликанням:
Чому підсвідомість просить цигарку і як покинути “вбивчу подружку”
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram