Звернення колегії Черкаської облдержадміністрації з приводу штурмування будівлі ОДА

27 січня 2014, 14:00

В ніч із 26 на 27 січня 2014 року відбулася чергова спроба озброєного захоплення будівлі Черкаської обласної державної адміністрації. Дані дії абсолютно не підпадають під визначення як «мирний протест», і навпаки, містять усі ознаки діяльності озброєного злочинного угрупування.

Невідомі особи організованою групою опівночі 27 січня прибули на автомобілях до центру міста Черкаси та рушили в бік центрального входу будівлі облдержадміністрації. Серед учасників акції були помічені два народні депутати України Сергій Пашинський, Леонід Даценко та депутат Черкаської міської ради Микола Булатецький.

Використовуючи «коктейлі Молотова», світло-шумові гранати, учасники штурму намагалися виламати вхідні двері в приміщення адміністрації, підпалювали будівлю, вибивали вікна та проникали в приміщення з першого поверху. Під час спроби захоплення ОДА були знищені вікна на першому поверсі, викрадено оргтехніку та знищено документацію структурних підрозділів ОДА: департаменту суспільно-політичних питань, управління культури, департаменту економічного розвитку і торгівлі та інших. Дії бойовиків були припинені співробітниками міліції. Затримано 20 осіб, із них 12 осіб звільнено з-під варти. Щодо вісьмох учасників, які затримані, йдуть слідчі дії.

Цьому вандалізму не може бути розумного пояснення та виправдання. В першу чергу, прикро не від суми збитків понівеченого майна, а від того, що за кожним бездумно знищеним документом стоїть робота людей та доля простих черкащан. Адже це і заробітні плати, і пенсії, і соціальні виплати. Серед спалених паперів були документи на усиновлення дітей, на отримання матеріальної допомоги на лікування та багато іншого. В чому винні всі ці люди?

Як відомо, на 30 січня було заплановано скликання сесії Черкаської обласної ради, яка мала розглянути бюджет Черкаської області на 2014 рік. Зрив бюджетного процесу загрожує тяжкими економічними наслідками, які будуть відчутні для кожного мешканця області.

Найжахливіше, що в політичні ігри дорослих втягнуті діти і підлітки.

Ми закликаємо всіх учасників протизаконних акцій та їх організаторів: пам’ятайте – силове протистояння, екстремізм ведуть лише до напруження в суспільстві і неминуче відкидають назад економічний розвиток Черкащини та всієї країни.

За інформацією прес-служби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору