Зрадниця України, родом із Черкас, боїться повертатися додому

05 листопада 2014, 14:57

383472546

Голова Ради федерації Валентина Матвієнко в інтерв’ю інформаційному агентству «ИТАР-ТАСС» розповіла, за якої умови приїде на малу батьківщину – до Черкас, інформує "Прочерк".

– Моя мала батьківщина – Черкаси, де я жила до 17 років. Там і сьогодні мої родичі, шкільні друзі. Там могили батьків. Востаннє літала в Черкаси рік тому на похорон сестри... Відтоді в Україні не була і тепер навіть не знаю, чи скоро зможу поїхати. Нова київська влада вважає мене небажаною персоною. Як і багатьох інших, хто висловлював принципову позицію щодо подій останнього часу. Сподіваюся, русофобська вакханалія закінчиться, і я обов'язково відвідаю місця дитинства, – каже валентина Матвієнко.

Пані Валентина зауважує, що офіційно їй в’їзд не заборонений, але прекрасно розуміє, якими наслідками може обернутися спроба перетнути кордон.

– Не можна виключати будь-які провокації на фоні тієї істерії, яку спостерігаємо сьогодні. За себе особисто не боюся, готова вирушити до Києва хоч завтра, але це повинно мати практичний сенс. Є резон їхати, щоб зустрічатися, спілкуватися, домовлятися. Ми на різних етапах намагалися налагодити діалог із представниками законодавчої влади України. Адекватної відповіді поки не почули. Минулої весни запрошували голови Верховної ради Турчинова на засідання Міжпарламентської асамблеї СНД. Він не приїхав, навіть не відповів, що взагалі-то не прийнято в дипломатичній практиці. У листопаді в Петербурзі відбудеться чергове засідання асамблеї, запрошення українській делегації направлено, – говорить вона.

Валентина Іванівна стверджує, що сьогодні багато українців негативно ставляться до Росії і до росіян.

– Навіть із тими, з ким спілкувалася багато років і кого начебто добре знаю, не завжди вдається знайти спільну мову. В останні місяці фактично втратила хорошу подругу. І це не бабуся, яка цілими днями сидить на лавочці біля під'їзду. Грамотна жінка з вищою освітою. Починаєш говорити і натикаєшся на стіну. Намагаєшся щось пояснити, а у відповідь чуєш пропагандистські штампи. Люди немов розучилися самостійно думати. Так і хочеться сказати: не піддавайтеся маніпулюванню, включайте голову. Час! – зауважує голова Ради федерації. – Зверніть увагу: російські ЗМІ інколи дуже жорстко критикують політику київської влади, проте антиукраїнських настроїв в нашому суспільстві не було і немає. Ми не ставимо на одну дошку радикалів «майдану» тих, хто скоював злочини проти людяності в Донбасі, і український народ. Ніхто не закликає валити з п'єдесталу встановлені в різних російських містах пам'ятники Тарасу Шевченку, зривати синьо-жовтий прапор над культурним центром України на Старому Арбаті. Переконана, головною метою замовників і організаторів «Євромайдану» була сварка двох слов'янських народів. Не тільки створити складності політичному керівництву Росії та України, зірвати наше економічне співробітництво, а й вбити клин між людьми, розділити на «хохлів» і «москалів» які будуть ненавидіти один одного. Це давня мрія – відірвати Україну від Росії. На її здійснення і працює пропагандистська машина.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору