Зооволонтерів із тваринами “переселили” від ЦДЮТ в інше місце

10 березня 2017, 16:10

Упродовж тривалого часу у центрі Черкас можна було безкоштовно взяти собі домашню тваринку. Містяни вже звикли, що на площі перед ЦДЮТ стояли коробки та клітки із чотирилапими пухнастиками. Побачивши їх, перехожі часто розчулювалися і забирали котика чи собачку додому. Туди небайдужі містяни також приносили і тварин, знайдених на вулицях. Зооволонтери їх забирали та шукали для них господарів. Мало хто міг пройти повз ряд з тваринами і не заглянути до коробок. Часто люди лишали і гроші для утримання чотирилапих. Проте, відсьогодні волонтерам з тваринами заборонили перебувати на площі перед ЦДЮТ. Їх переселили на інше місце - на розі вулиць Смілянська – Благовісна. Але й там стояти волонтерам дозволили лише кілька днів. Тим часом в мерії переконані, що тварин краще не на вулиці роздавати, а до притулку відносити.

- Сьогодні вранці нам навіть розвантажитися біля ЦДЮТ не дозволили й сказали, що стояти із тваринами ми там більше не будемо, - говорить волонтерка Алла Власова. – Тому ми перейшли на Благовісну-Смілянську. Нам казали, що там можна стояти, ще влітку. Але коли ми тут перейшли, то виявилося, що це приватна територія. До нас вийшов адміністратор і дозволив бути тут лише два дні. За цей час ми маємо вирішити, що робити далі. Але поки що, як бути - не знаємо.

Алла Власова наголошує, що значно доцільніше волонтерам було стояти і роздавати тварин саме біля ЦДЮТ, адже там ходить значно більше людей.

Туди ж небайдужі черкащани нерідко зверталися, аби волонтери проконсультували, або ж забрали тварин, яким потрібен дім.

Водночас, іншу думку мають у міській раді. Заступник міського голови Черкас Геннадій Шевченко погоджується, що добре, коли в місті є громадські організації, які переймаються долею бездомних тварин. Але вони, на його думку, не повинні розміщуватися в самому центрі міста.

- Їм виділили місце на перехресті Смілянської та Благовісної, щоб там займалися своєю діяльністю. То територія муніципальних ринків. І люди, які матимуть бажання, прийдуть туди і візьмуть собі тварину. Але ці організації не хочуть розміщуватися в іншому місці. Та якщо нам кожна громадська організація диктуватиме, де вони хочуть стяти, то це буде неправильно, - зазначив у коментарі «Про все» Геннадій Шевченко. – Також ми вважаємо, що відбувається маніпуляція тваринами. До того ж скриньки, в які вони збирають гроші на тварин, навіть не опломбовані. Вони дійшли навіть до того, що самовільно попідключали собі електроенергію. Також виникає запитання, куди впродовж дня ці тварини ходили в туалет? І це поруч із іншою торгівлею, яка там була. Все було в одному місці: тварини, цитрусові, оселедці, цукерки. Це взагалі був жах.

За словами заступника мера, бездомних тварин доцільніше тримати у притулку.

- Якщо притулку не вистачатиме коштів, будемо виділяти ще, залучатимемо гранти, інші джерела фінансування, - запевняє Геннадій Шевченко. – Ніщо не заважає роздавати цих тварин з притулку.

Нагадаємо, сьогодні площу перед ЦДЮТ повністю звільнили від стихійників.

Лара. сказав:

Заступник міського голови Черкас Геннадій Шевченко , а вы попробуйте взять себе домой 10 животных и прокормить и пристроить. А то давать советы легко .А по поводу финансирования, то не занимайтесь словоблудием, приютских собак с трудом волонтеры кормят.постоянно изыскивают средства, где достать и чем накормить.. Возьмите и напишите хоть один гранд,а потом принимайте меры.

Черкащанка сказав:

Словоблуддя цього Шевченка не має меж. Там де вони на словвах виділили місце для тварин стоять халупни КП Ринки для торгівлі. А на двох інших кутахю де є плаща, то земля закріплена за будинками. Що мер, що його заступники – тільки патякати вміють.

Вгору