Золотоніські школярі спробували себе в якості суддів

10 червня 2018, 09:56

Професіографічні екскурсії відіграють неабияку роль в профорієнтаційній роботі служби зайнятості, - дітям завжди цікаво особисто побувати на тому чи іншому підприємстві і мати змогу спостерігати за робочим процесом, спілкуючись безпосередньо з працівниками та роботодавцем, повідомляє Золотоніський міський центр зайнятості.

Так, днями, Золотоніським міськрайонним центром зайнятості спільно з Золотоніським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги було організовано такий захід для 25 учнів Золотоніської спеціалізованої школи № 1 до Золотоніського міськрайонного суду.

Екскурсія коридорами місцевого суду розпочалася із зустрічі з прес-секретарем – Григорієм Сивухіним, який ознайомив школярів із роботою суддів та працівників апарату. Розповів цікаві факти з історії судочинства та основні принципи роботи суддів загальної юрисдикції. Окремо зупинився на питаннях адміністративної та кримінальної відповідальності неповнолітніх та навів конкретні приклади справ, які розглядалися у Золотоніському міськрайонному суді.

Окрім того, учні дізналися і про організацію документообігу: їм розповіли про реєстрацію, рух документів, що надходять до суду і порядок роботи з ними. Діти побували в справжніх судових залах та навіть спробували себе в ролі суддів, захисників, прокурорів та секретаря судового засідання. Учні цієї школи поглиблено вивчають економіку й право, тому відвідини установи, де розглядаються судові справи викликали у дітей неабияке захоплення.

Вибір професії – важливий крок в житті учнівської молоді. Кожен прагне мати цікаву роботу, гарний заробіток, можливість реалізувати власний потенціал, побудувати кар’єру. Успішний вибір професії в значній мірі визначає результати праці, рівень добробуту, сприяє реалізації особистісного потенціалу. Якщо вибір професії молодою людиною зроблено необґрунтовано, то це може вплинути на якість її навчання і в значній мірі знизити її конкурентоспроможність на ринку праці. Потрібно свідомо обмірковувати всі аспекти свого професійного вибору і впевнено слідувати до своєї мети!, - звернулась до учнів фахівець з профорієнтації  міськрайонного центру зайнятості Надія Журавльова. 

Вгору