«Знайти кваліфіковані кадри і отримати відшкодування від держави”: підприємці про співпрацю з обласною службою зайнятості

08 квітня 2021, 18:35

Черкаська обласна служба зайнятості займається не лише пошуком кваліфікованих працівників для роботодавців, а й пропонує взяти участь у різноманітних державних програмах з підтримки працедавців. Однією з таких програм є компенсація єдиного соціального внеску (ЄСВ) за робітників, яких роботодавець працевлаштовує за сприяння служби зайнятості.

Минулого року такою послугою скористалися понад 200 роботодавців Черкаського регіону, які створили більше 600 нових робочих місць та працевлаштували на них 455 безробітних громадян.

Журналісти поспілкувалися із учасниками цієї програми. Їх думка єдина - така допомога не лише сприяє залученню до роботи кваліфікованих працівників, а й створює умови для розвитку підприємництва.

Виконавчий директор одного з черкаських підприємств, Оксана Ковбасюк розповідає, що завдяки Черкаському міському центру зайнятості їм вдалося знайти 11 кваліфікованих робітників.

- Діє державна програма для певних галузей підприємництва, зокрема для тих, хто займається виробництвом. Якщо підприємець  створює робочі місця і працевлаштовує людей саме за сприяння служби зайнятості, то держава компенсує йому витрати на сплату Єдиного соціального внеску. Ми скористалися такою можливістю і вже отримали таке відшкодування від Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття. Це подвійний плюс, бо ми отримали кваліфікованих працівників і зекономили на витратах, отримавши можливість залучити ці кошти на розвиток підприємства, - ділиться Оксана Андріївна.

У катеринопільському підприємстві «Енергомакс плюс», що займається тваринництвом кажуть, що завдяки такій співпраці вони не лише знайшли працівників для новоствореного  підприємства, але й відчули суттєву підтримку від держави. Згадана компенсація суттєво впливає на фінансовий стан підприємства і оплату праці робітників.

- Наше підприємство було створено відносно недавно. Звісно, гостро стояло питання швидкого підбору кадрів. З цим нам допомогли у Катеринопільській районній філії Черкаського обласного центру зайнятості. Щодо відшкодування ЄСВ, то це, в першу чергу, зменшує витрати підприємства і дає можливість використати зароблені кошти на осучаснення виробництва і створення кращих умов праці для робітників, - переконані в «Енергомаксі плюс».

 Директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко зауважує, що нині, важливо максимально зберегти робочі місця, підтримати роботодавців та оперативно підібрати підходящу роботу для безробітних.

Зі слів керівника установи, вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження  партнерських відносин служби зайнятості з роботодавцями. Суттєвою підтримкою з боку служби зайнятості у напрямку збільшення кількості робочих місць, є надання компенсації фактичних витрат роботодавцям на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

- Роботодавцю, який працевлаштовує на нові робочі місця безробітних громадян строком не менше, ніж на два роки, щомісяця компенсуються фактичні витрати у розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу за місяць, за який він сплачений. Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування особи за рахунок коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття та Фонду соціального захисту інвалідів (у разі працевлаштування особи з інвалідністю з числа зареєстрованих безробітних, але якій відповідно до законодавства допомога по безробіттю не призначалася- ред.), - розповідає Григорій Григорович. - Також роботодавці можуть скористатися такою послугою, якщо вони створюють нові робочі місця у пріоритетних видах економічної діяльності. Цей перелік визначений Кабінетом Міністрів України.

З початку 2021 року вже працевлаштовані 39 безробітних громадян на новостворені робочі місця, з них - 4 особи мали додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, а 35 осіб отримали роботу у пріоритетних видах економічної діяльності. Найбільшу кількість робочих місць створено у галузях сільського господарства, будівництва, торгівлі, транспорту та ін. Сума виплачених коштів роботодавцям на компенсацію єдиного соціального внеску склала понад півмільйона гривень. Найбільше робочих місць з’явилося в містах Черкаси, Сміла та Звенигородському, Тальнівському та Жашківському районах.

У минулому році на одному з підприємств Черкаського району, що займається деревообробкою,  за сприяння Черкаської районної філії обласного центру зайнятості працевлаштували 9 громадян на новостворені робочі місця.

-Така програма значно полегшує, як фінансове та податкове навантаження на підприємство, так і спрощує процес пошуку кадрів. Підприємство у нас молоде, але за минулий рік ми вже працевлаштували 10 працівників, яких нам знайшли у районній службі зайнятості. В установі нам підібрали дуже кваліфікованих фахівців, яких не знайти «по оголошенню». Для підприємства, яке стає на ноги - така допомога надзвичайно цінна, - кажуть на підприємстві.

 На сьогодні колишні безробітні мають постійну роботу, а завдяки підтримці обласної служби зайнятості роботодавцям вдалося значно скоротити витрати на сплату податків.

- Співпраця з роботодавцями у напрямку працевлаштування безробітних шляхом надання компенсації продовжується, оскільки цей вид послуг - не лише крок вперед у зміцненні партнерських відносин з роботодавцями, а й стимул до створення нових робочих місць, - переконаний Григорій Дендемарченко.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору