Жива, штучна чи в горщику: яку ялинку обрати на Новий рік черкащанам?

21 грудня 2016, 22:00

nl1fpjrdfxm-424x310

Черкаси вже огортає новорічний настрій, на ялинкових ярмарках і в супермаркетах з'явилися зелені новорічні красуні... Яку ж із запропонованих варіантів обрати цього року – живу, штучну, в горщику? Чи включити фантазію і створити власну альтернативну ялинку? - інформує in.ck.ua.

Жива ялинка

Справжня жива новорічна красуня подобається насамперед своїм незрівнянним хвойним ароматом – запахом свята і дитинства. Завдяки ефірним маслам вічнозелена красуня може заспокоювати нервову систему та використовуватися для профілактики респіраторних захворювань.

zhyva-shtuchna-chy-v-gorshchyku-yaku-yalynku-12-2

Для забезпечення черкащан ялинками обласні лісгоспи висаджують спеціальні новорічні плантації. Щоб досягти потрібного розміру, ялинці потрібно близько п’яти років. Лісники вирубують їх до новорічних свят, таким чином шкоду лісу не наносять. Цьогоріч ціна за живу красуню варіюється від 80 до 500 гривень.

- У нашій родині перевагу завжди надають справжній ялинці. Звичайно, штучна практичніша, не осипається, її придбаєш один раз і надовго. Але ж справжня ялинка дає якусь незвичайну атмосферу, вона створює антураж Нового року. З живою вічнозеленою красунею в домі ти починаєш вірити в Діда Мороза, адже чекаєш подарунку від нього, і знаєш, що він справжній, бо ялинка також справжня. А запах новорічної красуні... Без нього складно уявити Новий рік. Вона – символ цього свята, як кілограм мандаринів і фільм "Сам удома", - каже школярка Богдана Макалюк.

Зазначимо, цьогоріч ялинки у лісгоспах коштуватимуть черкащанам від 45 грн. Водночас у місті діятиме 44 ялинкові базари.

- Щоб подовжити життя ялинці, краще поставити її у воду. У три літри води треба додати пігулку аспірину та гірку чайної ложки цукру. Аспірин не дає зацвісти воді, а цукор виконує роль міндобрива, тобто забезпечує харчування ялинці. Так вона зможе простояти в квартирі понад місяць. Можна поставити ялинку у відро з ґрунтом, але тут варто контролювати, аби він завжди був вологим. Не раджу ставити новорічне дерево у пісок, адже деревце не отримає достатню кількість води, - розповідає начальник відділу Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Валентин Швець.

Штучна ялинка

Штучна новорічна красуня – економний варіант, вона може слугувати родині не один рік. А ще чудово підійде сім'ям із маленькими дітьми. Варто пам’ятати, що середній термін експлуатації штучної ялинки не повинен перевищувати 6 років. Ціна за таке "деревце" стартує зі 160 гривень.

ba9e78795a58aa5fccf3b41faaaca802

- Вже 30 років поспіль ставимо вдома штучну ялинку, нам її подарували за часів СРСР, ялинка й досі слугує нашій родині. Тоді це була розкіш, адже її важко було дістати. Якось вирішили придбати живу ялинку, але вона посипалася через десять днів, ми потім довго колючки збирали. Штучна ялинка має декілька переваг. По-перше, не потрібно витрачати додаткові кошти, та й взагалі шукати, де придбати її, це суттєво економить час. Все, що треба – дістати з шафи, протерти пил і повісити іграшки. По-друге, ми піклуємося про природу. Коли знищують дерева – знищують і людство, - говорить черкащанка Ольга Шляхетко.

- Штучні ялинки бувають пластиковими і виготовленими з синтетичного матеріалу. Є ще змішані, тобто кінчики зроблені з пластику, а серединка – з синтетики, тоді новорічна красуня більш пишна. Пластикові схожі на живі деревця, але коштують вони дорожче. Синтетичні ж мають м’яку "хвою" і коштують дешевше. Всі ялинки повинні мати санітарний висновок, що вони не шкідливі для людського організму. Щоб штучне деревце справді прикрашало кімнату, рекомендують купувати моделі висотою від 1 метра, - радить начальник відділу "Сад та город" черкаського супермаркету Оксана Рябчич.

Ялинки в горщиках

Нині мають попит і живі ялинки в горщиках. Вони можуть бути різних сортів і розмірів. Ви можете знайти декоративну ялинку, за якою після свят можна доглядати, як за звичайною домашньою рослиною. Або ж обрати дерево в горщику із кореневою системою, яке навесні можна висадити у ґрунт. Придбати таку ялинку можна за 145-200 грн у черкаських лісгоспах.

zhyva-shtuchna-chy-v-gorshchyku-yaku-yalynku-12-1

- Протягом багатьох років мою оселю прикрашала жива ялинка. Але одного разу, завітавши в місцевий магазин, я побачила чудову альтернативу. Ялинка в горщику – це не тільки гуманно, але й практично. Зрублене дерево щодня втрачатиме голки і засмічуватиме всю квартиру. А ялинка, що росте в горщику, протягом усього року прикрашатиме оселю. Я придбала для деревця красивий горщик, а перед Новим роком завжди прикрашаю його іграшками. Моя ялинка в горщику не потребує особливого догляду – полив, обприскування та живлення для хвойних рослин, - розповідає черкащанка Альона Кондрашова.

Альтернатива традиціям

Якщо ви креативна особистість і любите руйнувати стереотипи, то для вас ялинкою може стати будь-що. Головне – не ігнорувати класичну форму. Декоратори пропонують робити ялинки з подушок, книг, фотографій, іграшок, палетів.

zhyva-shtuchna-chy-v-gorshchyku-yaku-yalynku-12

- Ялинку палетну універсальну ми зробили ще минулого року на воркшопі від "Майстерні вуличних меблів". Там ми разом з іншими містянами перетворювали старі палети на елементи різдвяного декору. Таке рішення береже навколишнє середовище, адже ми використовуємо вторинну сировину, а також дає великий простір для фантазії. Кожен може обрати форму, колір і декор ялинки на свій смак і зробити річ, яка пасуватиме саме його оселі. Ще один важливий аспект – виготовити таку ялинку може будь-хто, це заняття об'єднує всю родину і дарує святковий настрій вже під час самого процесу створення ялинки, - каже менеджер проектів ГО "Промолодь" Дарина Подолян.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору