Жителі села на Черкащині побудували новий храм (відео)

08 січня 2014, 10:42

 

У селі Івківці Черкаської області майже 80 років не було церкви. Стару зруйнували, нову - ніяк не могли побудувати. Не так давно люди вирішили - зібрати гроші і все ж відкрити храм, інформують "Подробности". 

Отець Анатолій не натішиться новому приходу. Своєї церкви в Івківцях не було майже 80 років. Старий храм , ще на початку 30-х, зруйнували більшовики.

Отець Анатолій, настоятель храму в Івківцях:

- Оці дерева, ото там кладовище і це з краю, там як провалля таке робиться. От там фундамент старої церкви виглядає вже з землі.

Марія Андріївна пам'ятає, як маленькою з батьками ходила в ту церкву. Не забула і як її зносили. З тих пір місцеві жителі на всі церковні свята ходять пішки в сусідні села. До найближчого - з десяток кілометрів.

Марія Одинець, мешканка села Івківці:

- Паску святить носили в Медведівку, там вона як то осталася, що не розвалили її - молода ще була, не було таке важке, це зараз воно вже важко.

У радянські часи відродити храм було неможливо. Після здобуття Україною незалежності - не було грошей. Три роки тому жителі вирішили своїми силами побудувати хоча б маленьку церковцю.

Станіслав Кухарчук, кореспондент:

- Кошти на церкву селяни збирали по старинці, ось у таку трилітрову банку. Поставили її в магазині. Люди кидали хто, скільки може. Та ось тільки гроші пішли не за призначенням. Сільмаг пограбували, разом з продуктами зникла і сільська каса.

Чи то прозріння допомогло, чи то бажання було настільки сильним, що обитель все ж побудували. Допоміг односельчанин. Вже багато років він служить настоятелем Олександро-Невської Лаври в Петербурзі. Дізнавшись про те, що всі гроші вкрали - привіз необхідну суму.

Ольга Ганжа, мешканка села Івківці:

- У кожному селі церква! А в нас? Кажуть, то і не село, як немає церкви, а тепер у нас село. Бо в нас є церква - і люди ходять.

Облаштовували храм теж всім селом. Хто свічник приніс, хто ікону. Отець Анатолій до Різдвяній службі готувався дуже ретельно, адже вона - перша в цій церкві.

- Це в цьому році перше Різдво буде, ну, тільки ж осінню освятили храм. Ну от такий подарок для людей на Різдво, та й на всі свята.

Поділитись

Коментарі

Вгору