“Жінки можуть і мають бути в агросфері”, – черкащанка працює агрономкою дільниці у ТОВ “НВФ “Урожай”

19 липня 2024, 09:27

Черкащанка Оксана Мірошніченко майже рік працює агрономкою дільниці в Науково-інноваційному центрі ТОВ "НВФ "Урожай". На підприємство дівчина прийшла за дуальною формою освіти, нині - поєднує роботу та навчання на магістратурі.

Наразі на підприємстві поєднують роботу з навчанням троє студентів агрономічних спеціальностей з Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького та Національного університету біоресурсів і природокористування України. Працюють вони молодшими агрономами на виробничих підрозділах підприємства.

— Найбільше мене захоплює в сьогоднішній молоді їхнє бажання навчатися і відбудовувати свою країну, дбати про економічну безпеку. Ціную їхнє критичне і креативне мислення, уміння працювати в команді, займатись самоосвітою, висловлювати свою думку, брати на себе відповідальність. Тому ми активно співпрацюємо з навчальними закладами з усієї країни, які готують спеціалістів для агробізнесу. А команда наших фахівців безпосередньо в процесі роботи підкаже і навчить всіх тонкощів роботи в полі, — зауважує Олександр Воскобойнік, директор підприємства.

Оксані 22 роки. Зараз вона працює агрономкою на полях підприємства.

— В «Урожай» я прийшла торік у червні. Саме на дослідних ділянках працюю з вересня, тому скоро буде рік, як я - в Науково-інноваційному відділі. Моя робота полягає в тому, що я проводжу облік на дослідних ділянках демополя і загалом відповідаю за цю територію. Збираю аналізи та проби ґрунту. Це більше польова робота, — розповідає дівчина.

Спочатку Оксана Мірошніченко працювала молодшою агрономкою, а через декілька місяців отримала підвищення. На підприємство прийшла за дуальною формою навчання. Каже, коли почула про таку можливість - одразу погодилася.

— Коли в деканаті мені запропонували спробувати дуальне навчання й піти працювати - я одразу скористалася такою можливістю. Одна справа навчатися в університеті, зовсім інша - здобувати навички на практиці, бачити, як усе є насправді. Мені дуже сподобалося в «Урожаї». Зараз продовжую навчання на магістратурі в НУБіП. З роботою навчання поєднувати вдається, адже на підприємстві підтримують та розуміють, відпускають складати сесії тощо. Хоча це іноді нелегко, але без практики не буде результату.

Для роботи агрономом теоретичних знань недостатньо, говорить Оксана. Тому, якщо є можливість під час навчання піти працювати, - радить нею скористатися.

— Окрім навчання в закладі освіти, має бути практика в полі. Нічого не вийде, якщо ти навіть не уявлятимеш, який вигляд має та чи інша культура, або як за нею доглядати. У цьому й переваги дуальної освіти. І наші викладачі навпаки тобі тільки "руку потиснуть", якщо ти вже підеш працювати під час навчання. Вони лише "за", щоб молодь розвивалася та йшла працювати за спеціальністю. На підприємстві також піклуються про те, щоб працівники поглиблювали свої знання. Тут організовують різні навчальні програми. Зокрема, є можливість обмінюватися досвідом з представниками інших компаній, поглиблювати знання із технологій вирощування культур та використання сучасної сільськогосподарської техніки.

Серед п'ятьох фахівців, які працюють на демополі, Оксана - єдина дівчина.

— Та й по філіях я одна агрономка, яка працює на полі. Взагалі дівчата в агрономії - поки ще рідкість. Більше працюють в офісах, а щоб прямо їздили в поля, щось досліджували чи вирощували - таких мало.

Оксана впевнена, думка про те, що агрономія не є "жіночою" професією - стереотип. Головне - щоб було бажання працювати та любов до цієї сфери.

— Я думаю, що жінки можуть і мають бути в агросфері. Так, фізично це може бути складніше, але якщо буде співпраця - то ми на рівні. Це питання практики та набутих умінь. До всього звикаєш, все приходить з досвідом. Мені подобається спостерігати за тим, як рослини ростуть і розвиваються, доглядати за ними і на жнивах уже бачити результат своїх старань. А коли твою працю високо оцінюють та заохочують - це додає сил. Ти розумієш, що своєю працею приносиш результат як підприємству, так і компанії, — говорить Оксана.

За час роботи в "Урожаї" дівчина навчилася працювати в команді, знаходити підхід до різних людей та отримувати підтримку.

— Коли я тільки прийшла працювати, то нікого й нічого не знала, взагалі вперше бачила техніку, я розуміла, що таке є, але навіть не уявляла, як все працює на практиці. Бо коли я навчалася - почалася пандемія коронавірусу і ми не мали змоги побачити роботу на полі. Взагалі пандемія та повномасштабна війна стали викликом для навчання. Дистанційно інформація, особисто мені, засвоюється важче. Але на роботі мені дуже пощастило з колективом. Я вдячна своєму керівнику і колегам. Вони завжди підтримають та підкажуть. Та й взагалі всі мої колеги з інших виробничих підрозділів просто "заряджені" на роботу, — розповідає вона.

Оксана Мірошніченко планує й надалі працювати та розвиватися в напрямку агрономії.

— В Україні потрібно розвивати агронапрям. Особливо зараз. Незалежно чоловік ти чи жінка. Тим більше багатьох чоловіків мобілізували, працівників не вистачає. Тому маємо працювати, збирати врожай, щоб в людей банально був хліб. Робота дійсно нелегка, особливо фізично. Але головне, щоб подобалося, була мотивація та підтримка. Якщо це є, то в тебе все вийде, — переконана дівчина.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору