Жертви слизького тротуару. Як відсудити гроші за отриману травму

11 лютого 2019, 11:36

Фото: Фокус

Запастися льодоходами, пересуватися на лижах чи ковзанах, скрізь носити із собою пісок чи сіль, а ще – ходити у касці. Взимку Черкаси стають непрохідними, тож мусиш креативити, аби вберегти здоров’я. Тим, хто втратив пильність і таки отримав травму, фахівці радять відстоювати свої права. Як це правильно зробити, читайте далі, пише "Громадське. Черкаси".

Послизнувся. Упав. Травмпункт. Гіпс. Дякую комунальникам Черкас за «високу» якість тротуарів і вулиць Черкас.

Найбільшу ковзанку відкрили у Черкасах. Її розташували в самому центрі – прямо під стінами міської ради…

У дворах таке враження, що ходять трамваї, а не їздять автомобілі. Ні разу після снігопаду не чищено – одні колії.

У цьому році прямо все для людей…

Такими дописами рясніє Фейсбук, відколи у Черкаси прийшла зима. Єдиний промінчик надії з’явився напередодні приїзду Президента, та й той швидко згас, бо містяни зрозуміли: чистять тільки ті вулиці, де буде «світитися» Головнокомандувач.

Був сильний біль – довелося робити МРТ

Став одним із «щасливих» відвідувачів травматолога громадський діяч Сергій Слинько. На початку січня він послизнувся і впав поблизу будинку на Алеї Путейка. Сергій розповідає: той відрізок дороги тільки віднедавна почали посипати. До цього черкащани там навіть їздили на лижах.

«Три тижні у гіпсі і потім ще два місяці реабілітації. Вже пройшов місяць, а рука і досі синя. Спершу думав позиватися, чеки зберігав і виписки всі. Тільки на гіпс та МРТ витратив понад дві тисячі. Поки був у гіпсі три тижні не міг пересуватися громадським транспортом – лише на таксі. Тому і сума чимала назбиралася, щоб відчужувати», – зізнається Сергій.

До суду черкащанин так і не звернувся. Сумнівається, чи достатньо доказової бази, адже з місця падіння його забрало таксі – «швидка» не могла оперативно приїхати. Утім свідками падіння були сусіди.

Суди працюють, якщо зібрали докази

Юристка Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анна Кушнір радить звертатися до суду, але лише тоді, коли свої слова ви можете довести.

«Якщо у людини є бажання виборювати свої права, то наші суди дієві. Якби там їх не сварили і щоб не казали, але, будучи майже щодня у судовому процесі, я скажу: позивні вимоги задовольняються, якщо вони обґрунтовані», – каже юристка.

Вона представляла інтереси черкащанина, який постраждав від бурульки, що впала із даху житлового будинку по вулиці Чорновола. Чоловіку довелося пережити кілька операцій. Він отримав другу групу інвалідності і втратив працездатність.

«Служба утримання будинків подавала апеляцію. Вину хотіли перекласти на мешканця будинку. Мовляв він збільшив свій балкон, і бурулька впала не з даху будинку, а з даху його балкона. Але суд прийняв сторону позивача і задовольнив стягнення коштів саме із СУБу. В акті «швидкої допомоги» було вказано, з якого будинку впала бурулька, і це лягло в основу позову. Є обов’язки комунальних служб. У них прописано, що вони зобов’язані слідкувати за станом будинку, його дахом та загалом прилеглою територією», – пояснює Анна Кушнір.

Зрештою суд зобов’язав СУБ оплатити вартість лікування потерпілого і компенсувати моральну шкоду.

Подібна пригода у Черкасах знову повторилася наприкінці 2018-го. Вже на бульварі Шевченка поблизу ЦНТІ бурулька травмувала жінку. Її забрали до Третьої міської лікарні.

Тим часом Міністерство юстиції спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги розробило покрокову інструкцію для тих, хто травмувався через неприбраний сніг і хоче отримати компенсацію.

  1. Викликайте швидку допомогу. Від медиків необхідно вимагати зафіксувати причину падіння, місце та час. З вашого боку потрібно записати дані бригади швидкої допомоги. Можна звернутися в травмпункт і там також все докладно зафіксувати. Необхідно зберігати всі чеки, рецепти та квитанції, що пов’язані з лікуванням наслідків падіння.
  2. Зафіксуйте місце події і фактори, які сприяли падінню (сніг, обледеніння). Необхідно, щоб у кадр потрапили вивіски та таблички з прив’язкою до місцевості.
  3. Знайдіть свідків, запишіть їхні імена та номери телефонів. Також пошукайте камери відеоспостереження, які могли зафіксувати момент вашого падіння
  4. З’ясуйте, хто відповідальний за утримання тротуару чи дороги, де сталася травма (ЖЕК/ОСББ, комунальна служба і т. д.), відправте інформаційний запит до місцевої влади
  5. Зверніться з претензією до установи, на обслуговування якої знаходиться ділянка, де ви отримали травму. Також необхідно вказати суму витрат (кошти на лікування, пошкоджене майно, наприклад, розбитий телефон, тощо).
  6. Подайте до суду про компенсацію шкоди, заподіяної травмуванням.

 

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору