Запастися льодоходами, пересуватися на лижах чи ковзанах, скрізь носити із собою пісок чи сіль, а ще – ходити у касці. Взимку Черкаси стають непрохідними, тож мусиш креативити, аби вберегти здоров’я. Тим, хто втратив пильність і таки отримав травму, фахівці радять відстоювати свої права. Як це правильно зробити, читайте далі, пише "Громадське. Черкаси".
Послизнувся. Упав. Травмпункт. Гіпс. Дякую комунальникам Черкас за «високу» якість тротуарів і вулиць Черкас.
Найбільшу ковзанку відкрили у Черкасах. Її розташували в самому центрі – прямо під стінами міської ради…
У дворах таке враження, що ходять трамваї, а не їздять автомобілі. Ні разу після снігопаду не чищено – одні колії.
У цьому році прямо все для людей…
Такими дописами рясніє Фейсбук, відколи у Черкаси прийшла зима. Єдиний промінчик надії з’явився напередодні приїзду Президента, та й той швидко згас, бо містяни зрозуміли: чистять тільки ті вулиці, де буде «світитися» Головнокомандувач.
Був сильний біль – довелося робити МРТ
Став одним із «щасливих» відвідувачів травматолога громадський діяч Сергій Слинько. На початку січня він послизнувся і впав поблизу будинку на Алеї Путейка. Сергій розповідає: той відрізок дороги тільки віднедавна почали посипати. До цього черкащани там навіть їздили на лижах.
«Три тижні у гіпсі і потім ще два місяці реабілітації. Вже пройшов місяць, а рука і досі синя. Спершу думав позиватися, чеки зберігав і виписки всі. Тільки на гіпс та МРТ витратив понад дві тисячі. Поки був у гіпсі три тижні не міг пересуватися громадським транспортом – лише на таксі. Тому і сума чимала назбиралася, щоб відчужувати», – зізнається Сергій.
До суду черкащанин так і не звернувся. Сумнівається, чи достатньо доказової бази, адже з місця падіння його забрало таксі – «швидка» не могла оперативно приїхати. Утім свідками падіння були сусіди.
Суди працюють, якщо зібрали докази
Юристка Черкаського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Анна Кушнір радить звертатися до суду, але лише тоді, коли свої слова ви можете довести.
«Якщо у людини є бажання виборювати свої права, то наші суди дієві. Якби там їх не сварили і щоб не казали, але, будучи майже щодня у судовому процесі, я скажу: позивні вимоги задовольняються, якщо вони обґрунтовані», – каже юристка.
Вона представляла інтереси черкащанина, який постраждав від бурульки, що впала із даху житлового будинку по вулиці Чорновола. Чоловіку довелося пережити кілька операцій. Він отримав другу групу інвалідності і втратив працездатність.
«Служба утримання будинків подавала апеляцію. Вину хотіли перекласти на мешканця будинку. Мовляв він збільшив свій балкон, і бурулька впала не з даху будинку, а з даху його балкона. Але суд прийняв сторону позивача і задовольнив стягнення коштів саме із СУБу. В акті «швидкої допомоги» було вказано, з якого будинку впала бурулька, і це лягло в основу позову. Є обов’язки комунальних служб. У них прописано, що вони зобов’язані слідкувати за станом будинку, його дахом та загалом прилеглою територією», – пояснює Анна Кушнір.
Зрештою суд зобов’язав СУБ оплатити вартість лікування потерпілого і компенсувати моральну шкоду.
Подібна пригода у Черкасах знову повторилася наприкінці 2018-го. Вже на бульварі Шевченка поблизу ЦНТІ бурулька травмувала жінку. Її забрали до Третьої міської лікарні.
Тим часом Міністерство юстиції спільно з Координаційним центром з надання правової допомоги розробило покрокову інструкцію для тих, хто травмувався через неприбраний сніг і хоче отримати компенсацію.
- Викликайте швидку допомогу. Від медиків необхідно вимагати зафіксувати причину падіння, місце та час. З вашого боку потрібно записати дані бригади швидкої допомоги. Можна звернутися в травмпункт і там також все докладно зафіксувати. Необхідно зберігати всі чеки, рецепти та квитанції, що пов’язані з лікуванням наслідків падіння.
- Зафіксуйте місце події і фактори, які сприяли падінню (сніг, обледеніння). Необхідно, щоб у кадр потрапили вивіски та таблички з прив’язкою до місцевості.
- Знайдіть свідків, запишіть їхні імена та номери телефонів. Також пошукайте камери відеоспостереження, які могли зафіксувати момент вашого падіння
- З’ясуйте, хто відповідальний за утримання тротуару чи дороги, де сталася травма (ЖЕК/ОСББ, комунальна служба і т. д.), відправте інформаційний запит до місцевої влади
- Зверніться з претензією до установи, на обслуговування якої знаходиться ділянка, де ви отримали травму. Також необхідно вказати суму витрат (кошти на лікування, пошкоджене майно, наприклад, розбитий телефон, тощо).
- Подайте до суду про компенсацію шкоди, заподіяної травмуванням.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram