Земельний скандал із перекриттям траси та викраденням техніки розгорівся на Тальнівщині

07 травня 2015, 22:40

1

Депутат Черкаської обласної ради Олексій Озірний звернувся до своїх колег та правоохоронців з проханням допомогти розібратися у земельному конфлікті, який розгортається на території Тальнівського району. За словами черкаського обранця, у селі Лісовому Тальнівського району довгий час два фермери орендували землю, все було нормально, люди були задоволені, однак останнім часом ситуація почала загострюватися. Депутат Озірний вважає, що конфлікт набуває обертів через одного з депутатів облради, що також має у цьому селі земельний інтерес, пише Вечірка.

Війна за землю

Депутат розповів, що в селі Лісовому є дві людини, які орендують паї. Ці орендарі мирно співіснували, поки один із депутатів не почав переоформляти ці паї, що викликало соціальну напругу. Тож Олексій Озірний просить прокурора області Юрія Шеремета надати правову оцінку подіям, що відбуваються у Тальнівському районі, адже на його переконання, там ситуація набуває "неправових форм".

- Треба розібратися в правовому полі, щоб цей вірус не поширився далі! Треба дати правову оцінку земельним стосункам! – виступав Озірний. – Бо ніхто не зацікавлений, щоб люди виходили на вулиці обласного центру.

Голова спілки сільгоспвиробників Тальнівського району Іван Терещук запевняє: непорозуміння, конфлікти і соціальна напруга в районі чиняться через депутата Олександра Короткова.

- Так сталося, що тепер договори оренди продовжуються не місцевим фермерам, які працюють десятиліттями на цій землі, сплачують податки, надають роботу людям, а спекулянтам, – звернувся до депутатів голова спілки сільгоспвиробників Тальнівського району Іван Терещук. – В останні тижні ситуація загострилася. Так, на гробки за вказівкою цього депутата було зорано 18 га озимини, 50 га ярих культур. Він загнав техніку, і поки люди поминали своїх пращурів, завдав такої шкоди. По факту ми провели акцію, куди зійшлося понад тисячу осіб, було 60 тракторів, автомашин, були люди з усього району. Під час акції ми довідалися, що кілька автобусів із молодиками спортивної статури їдуть визволяти техніку, яку було заарештовано.

На місце події особисто виїздив начальник обласного УМВС Владислав Пустовар. Як повідомляють у міліції, натепер відкрито два кримінальні провадження за фактом самоуправства та завдання тілесних ушкоджень. Нині триває слідство.

Те, що конфлікт, набуває обертів, підтвердила і голова обласної ради Валентина Коваленко.

- Протягом року ми отримували листи від фермерів із проханням допомогти. Я особисто зверталася до правоохоронних органів, Держземгентства, однак, на жаль, належної реакції не отримала. Я прошу прокурора області та правоохоронців дати відповідну оцінку діям та безчинствам депутата обласної ради. Це негідна поведінка народного обранця, – зауважила Валентина Михайлівна.

Сам відзначився, чи обклали з усіх боків?

Депутат Черкаської облради Олександр Коротков запевняє: має всі права і відповідні документи на землю, яку використовує. А представників сільгоспвиробників району, яким надали слово на пленарному засіданні Черкаської облради, вважає нечесними підприємцями, які безпідставно користувалися державною землею, а тепер зчинили галас, бо цю можливість у них відібрали. Депутат запевняє – він працює чесно, тож сподівається, що й правоохоронні органи нададуть справедливу правову оцінку тим особам, які створили штучну напругу в регіоні та намагаються зірвати посівну кампанію.

- Я маю усі документи, які підтверджують правомірність та законність договорів оренди землі, яку ми використовуємо. Зокрема, це документи на право оренди земельних ділянок, квитанції про сплату усіх податків та платежів. На підприємстві працевлаштовано понад 300 співробітників. Для нашого регіону це дуже великий показник, я вже не кажу про те, що впродовж лише 4 місяців наше підприємство заплатило податків в бюджет на суму майже 4 млн. грн., – аргументує своє право на орендовану землюдепутат Черкаської обласної ради Олександр Коротков. – Окрім того, на сесії обласної ради голова Черкаської облради надала слово не членам спілки сільгоспвиробників та представникам громади, як вона їх представила, а особам, які насправді впродовж декількох років незаконно використовували державну землю, при цьому ще й жодної гривні не сплачували у бюджет. Звичайно, вони будуть обурюватися, бо звикли збагачуватися, не давши державі ні копійки. Тепер же, вони розуміють, що змушені будуть оформлювати землю та сплачувати податки, аби їх землю не віддали більш сумлінним господарям. Для того, аби поставити крапку в цьому питанні, голові Черкаської обласної ради Валентині Коваленко достатньо звернутися до відповідних державних органів та переконатися, що до мене не може бути жодних питань правового характеру.

Законодавчі колізії

Голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко причину усіх непорозумінь вбачає в недосконалому законодавстві, яке не дає можливості місцевим громадам розпоряджатися власними землями.

– Натепер ми маємо велику кількість скарг із різних районів, що стосуються саме земельної сфери, – пояснює голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – І все через недосконале законодавство. Землю мають розподіляти саме на місцях, як це було раніше. Тоді ми не мали б зараз таких ганебних випадків, коли, приміром, місцевий фермер обробляє землю роками, а потім її віддають приїжджому «бізнесмену», який не має ні бази, нічого.

Держземагентство, в чиїй компетенції зараз перебуває оформлення договорів оренди землі, нині діє автономно від усіх. А люди шукають правди саме в місцевої й обласної влади.

— Мене це занепокоює, тому що було перекриття дороги поблизу села Тальянки. Я вже неодноразово звертався до Держземагенства з проханням аналізувати оформлення кожної земельної ділянки. Проте мої вимоги, на превеликий жаль, було проігноровано, - відзначив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко.

При всіх владах в Україні земля завжди була в центрі конфлікту інтересів, адже сільськогосподарський бізнес – один із не багатьох, який може давати прибутки в нашій країні. Тому сьогодні сільгоспвиробники намагаються зібрати якомога більше землі. У сусідній Польщі близько 40% сільськогосподарської землі знаходяться в одноосібників, у нас же створюються великі монополії. Небезпека ж цієї ситуації у тому, що коли людина володіє землею практично цілого району – вона не може не впливати на політичні процеси цього району. Поставити начальника райвідділу міліції, або й купити посаду голови райдержадміністрації чи навіть облдержадміністрації – аби тільки захистити бізнес – стало нормою для українських реалій. Тож говорити, що влада в народу, поки що не доводиться. Така тенденція – велика загроза для українців. Цілі покоління українців деградуватимуть, бо при сучасних методах виробництва не потрібно багато робочих рук. До того ж часто тих рук на селі й немає. Зрозуміло, що за політичними та економічними іграми монополістів інтерес звичайного власника паю до уваги вже не береться.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору