"Черкасиводоканал" готує судовий позов до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Зі слів директора установи Івана Сухарькова, комісія затвердила завідомо збитковий тариф для підприємства на 2025 рік. Замість двадцяти гривень за кубометр, скільки коштує вода для жителів Черкас, — одинадцять. Тому через різницю між фактичною вартістю кубометра води і затвердженою Нацрегулятором, підприємство у 2025 році недоотримає 120 мільйонів гривень.
Про це розповів директор "Черкасиводоканал" Іван Сухарьков, пише Суспільне.
У диспетчерській "Черкасиводоканалу" працівники підприємства у режимі реального часу відстежують подання води у будинки містян. Тож з'ясувати чому у людей немає води можуть за кілька хвилин, розповів старший диспетчер Сергій Семененко. Таку модернізацію здійснили два роки тому.
Але нині не може бути й мови про будь-яке оновлення підприємства. Усе — через різницю між реальною вартістю води і ту, яку встановила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розповів директор "Черкасиводоканалу" Іван Сухарьков.
"20 гривень — це ті кошти, які ми хочемо за куб води, на водопостачання і водовідведення. Юридичним особам тариф підвищують, а для населення — ні. Тобто кожного разу нам НКРЕКП (ред.- Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг) затверджує планово збитковий тариф".
Так, згідно з відповідною постановою Нацкомісії, її вона ухвалила у 2024 році 24 грудня, у 2025 році для споживачів послуг "Черкасиводоканалу" тариф становитиме 11 гривень 50 копійок за кубометр води.
І це майже удвічі менше фактичного. Тож у 2025 році, як і три минулі роки, водоканал працюватиме у збиток. У 2024 році він склав 133 мільйони гривень, розповів Іван Сухарьков.
"Так продовжуватися не може. У 2025 році, якщо не будуть схвалені тарифи, ми вийдемо на збитки у 250 мільйонів".
Аби з'ясувати чому Нацкомісія встановила такий тариф, 2 січня ми надіслали інформаційний запит. Нам відповіли: під час ухвалення тарифів для "Черкасиводоканалу" Нацкомісією враховано рекомендацію Кабінету Міністрів, викладену в Постанові № 502, щодо не підвищення протягом дії воєнного стану в Україні тарифів на центральне водопостачання та водовідведення для населення. "Черкасиводоканалу" встановлено економічно обґрунтовані тарифи на центральне відведення та водопостачання на 2025 рік.
Попередні роки різницю в тарифах дофінансовували з міського бюджету. Зробити це знову директор водоканалу просив депутатів на сесії 24 грудня. Тоді депутати ухвалювали кошторис Черкас на 2025 рік і думки депутатів розділилися.
Зрештою прохання очільника "Черкасиводоканалу" депутати не підтримали. Тож з нинішнім фінансуванням коштів водоканалу вистачить до лютого, розповів директор департаменту житлово-комунального господарства Андрій Наумчук.
"Хто приймає тариф збитковий, той і відшкодовує різницю в тарифі. Якщо держава цього не робить, то в міської ради виходу іншого нема. Або зупинять водоканал і мешканцям пояснювати, як так сталося, або виділять ці гроші".
Тому, як зазначив Сухарьков, просять у міської ради 124 мільйони:
"Це собівартість, щоб покрити поточні витрати підприємства. Це не розвиток, це — поточні витрати. Купівля електроенергії, реагентів".
Чи допоможуть депутати компенсувати різницю в тарифі — стане відомо після засідання з розподілу бюджетних коштів. Якщо цього не зроблять — далі можливе подання води за графіком. Все місто одночасно без неї не залишиться, але можливі проблеми з тиском.
За словами директора департаменту ЖКГ Андрія Наумчука, якщо холодна вода подаватиметься по графіку, то, відповідно, будуть проблеми і з опаленням.
"Поки що виходу з цієї ситуації немає. Така ситуація з усіма водоканалами в Україні", — сказав Наумчук.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram
а яка зарплата у цього бездаря і його жополизів,що довели до збитків підприємство.