“Збирали людей по частинах”: черкаський рятувальник-верхолаз розповів про свою роботу

20 липня 2025, 16:58

Микола Буйновський — рятувальник-верхолаз Аварійно-рятувального загону спеціального призначення міста Черкаси. Свій шлях у Службі порятунку він розпочав в 2012 році.

Маючи медичну освіту, обіймав посаду фельдшера. Здійснював медичний супровід особового складу. У разі потреби, надавав допомогу, як рятувальникам, так і населенню під час ліквідації надзвичайних подій. А у 2017 Микола у складі піротехнічного розрахунку 2 місяці провів на Донеччині як учасник АТО.

Чоловік вирішив атестуватися, пройти фахову перепідготовку та стати рятувальником. Згодом додатково пройшов навчання та здобув кваліфікацію верхолаза для виконання особливо небезпечних робіт на висоті.

"Нещодавно ми виїжджали у Київ, коли внаслідок ворожого обстрілу, руйнувань зазнали багато житлових будинків, - каже рятувальник. - Ми шукали людей, прибирали аварійні конструкції на висоті, розбирали завали. Повсюди були звичайні речі, іграшки і... кров. На речах кров, на меблях, стінах. Навіть криваві сліди рук, які люди залишали, коли навпомацки виходили зі своїх зруйнованих помешкань".

Микола Буйновський розповідає, що іноді доводиться збирати людей по частинах.

“Якось працювали на об'єкті, де було багато загиблих і травмованих. Збирали людей у прямому сенсі по частинах. Бувало, знаходимо ногу чи руку, а бувало й просто якийсь зовсім маленький шматочок тіла, навіть не зрозуміло, що саме. Тоді ми працювали дві доби. Перепочили 2 години за цей час. Це важко фізично, але морально ще важче”, - продовжує він.

Поділився Микола й своїми спогадами перших днів повномасштабного вторгнення.

“Тоді ворог сильно обстріляв Умань. Ми ліквідовували наслідки прильотів. Мене вразила 20-кілометрова черга машин, що виїжджали по трасі на захід країни, а потім багато хто — за кордон. Ми організували пункт, де люди могли перепочити, зігрітися, поїсти. Бачив там родину, яка свого часу покинула дім на Луганщині, а тепер їм доводилось знову тікати далі”, - згадує рятувальник.

Коли ворог влучив у Чорнобильську АЕС, Микола став одним з тих, хто виконував роботи на 100-метровій висоті. Верхолази проводили часткове розкриття конструкції об'єкта “Укриття” та ліквідацію осередків тління утеплювача покрівлі. Микола розповідає, що спорядження верхолазів важить до 30 кг. А з ним треба було подолати понад 1000 сходинок, аби дістатися покрівлі. А потім — працювати в умовах сильного снігопаду, морозу та вітру на поверхні зледенілого саркофагу.

Микола Буйновський нагороджений відзнакою МВС України “За відвагу в службі”. Чоловік каже, що справжньою відрадою є сім'я — дружина Наталія і троє синів. Він мріє про закінчення війни та можливість повноцінного відпочинку з родиною.

За інформацією пресслужби ГУ ДСНС України в Черкаській області

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Реклама
Реклама
Вгору