Збанкрутіла банківська установа загнала в борги декілька десятків канівчан

19 квітня 2015, 22:55

1_YYYY_YYYYY_YYYY

Ви звикли планувати свій бюджет, намагаєтесь вчасно щомісяця заплатити за комунальні послуги, аби не влізати в борги? Виявляється, цього замало для того, щоб не потрапити до списків боржників, оскільки неприємний сюрприз може зробити для вас банківська установа, за допомогою якої ви розраховуєтеся з підприємствами, що надають комунальні послуги. Про це пише газета "Дніпрова зірка".

До редакції газети звернулися громадяни, які волею долі стали боржниками комунальних підприємств через неплатоспроможність ПАТ "Банк Київська Русь". Усі вони в березні ц.р. оплатили комунальні послуги в відділенні цього банку, але опинилися в списку боржників, оскільки банк збанкрутів, не встигнувши перерахувати кошти платників на рахунки підприємств, що надають комунальні послуги.

Так, 18 березня ц.р. канівчанка Ольга Алексєєва оплатила комунпослуги, спожиті в лютому, в найближчому відділенні банку "Київська Русь" за адресою вул. О. Кошового, 2. На початку квітня пенсіонерка отримала рахунки за березень, із яких дізналася про свій борг -  неоплачені послуги за лютий. Узявши квитанції про оплату, Ольга Алексєєва прийшла до відділення банку 6 квітня ц.р., аби з'ясувати, чому сплачені нею кошти не дійшли до адресата, й дізналася, що банк "Київська Русь" визнано неплатоспроможним, тобто, збанкрутілим. У відділенні банку Ольга Іванівна зустріла товаришів по нещастю - таких як і вона ошуканих громадян, які сплачували за компослуги в цьому банку в березні ц.р. Працівники установи запропонували своїм клієнтам написати заяви на ім'я старшого фахівця Канівського відділення ПАТ "Банк Київська Русь". У той самий день О.Алексєєвій вручили відповідь на її звернення, в якому роз'яснювалося, що відповідно до постанови Правління Національного банку, ПАТ "Банк Київська Русь" віднесено до категорії неплатоспроможних. У листі повідомлялося, що в банку "Київська Русь" запроваджено тимчасову  адміністрацію, а керувати збанкрутілою банківською установою Фонд гарантування вкладів фізичних осіб призначив уповноважену особу. Також у листі повідомлялося про те, що перекази, що були зроблені напередодні запровадження тимчасової адміністрації і не відправлені банком, обліковуються на транзитних рахунках і відшкодовуватимуться в черговості, відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Про те, коли буде повернуто кошти та що треба зробити для того, щоб їх отримати, - ані слова.

"Дніпрова зірка" звернулася до працівників Канівського відділення ПАТ "Банк Київська Русь" із проханням прокоментувати ситуацію й роз'яснити вкладникам і клієнтам банку, що слід робити, якщо їх кошти не дійшли до адресатів, але вони відмовилися дати будь-яке роз'яснення, порадивши скористатися номером телефонної гарячої лінії. Зателефонувавши за номером гарячої лінії банку, нам вдалося з'ясувати, що кошти можуть бути повернуті після закінчення ліквідаційної процедури банку, коли його майно буде реалізовано.

Тим часом громадянам, які стали боржниками комунальних підприємств міста через неплатоспроможність банку, треба розрахуватись із підприємствами, що надають комунальні послуги. До речі, дехто з них вже отримав рахунки на оплату разом із попередженням про припинення надання послуг у разі несплати боргу. Як повідомили нам у розрахунковій групі одного з комунальних підприємств Канева, абонентам, за особовими рахунками яких числитися заборгованість, необхідно звернутися з квитанціями про оплату послуг до банківської установи, в якій було здійснено оплату. А поки триває ліквідаційна процедура, усім, хто став боржником через збанкрутілу банківську установу, доведеться тугіше затягнути паски й винайти в своєму бюджеті кошти на сплату боргу комунальним підприємствам.

Юристи в цій ситуації радять написати письмову заяву керівнику комунального підприємства, в якій вказати на той факт, що за послуги у відповідний період сплачено в повному розмірі через відділення ПАТ "Банк Київська Русь", на підтвердження чого до заяви необхідно прикласти копію квитанції. Заяву необхідно писати в 2-х екземплярах -  один залишите в постачальника послуг, а інший вимагайте завізувати, проставити номер і дату прийняття й повернути, як підтвердження того, що ви зверталися з заявою. Якщо в прийнятті заяви буде незаконно відмовлено, слід відправити її через пошту з повідомленням про вручення та описом вкладеного в конверт.

Цікаво, що з 24 березня ПАТ "Банк Київська Русь" знову приймає платежі на оплату послуг і кошти потрапляють на рахунки адресатів. Проте, ми припускаємо, що кільком десяткам канівців, які стали боржниками з вини банківської установи, доведеться  чекати на повернення своїх кревних не менше 3 місяців, поки банком керуватиме тимчасова адміністрація.

Марія Гламаздіна

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору