“Завдяки цій допомозі з’являється шанс врятувати життя”: черкащани про допомогу від БФ “Делікат”

31 жовтня 2019, 20:28

Понад 56 тисяч гривень вдалось зібрати благодійникам за минулий місяць. Кошти для людей, що звернулися до БФ “Делікат” збирали у магазинах однойменної мережі маркетів та у магазинах-партнерах фонду. Вже майже три роки благодійники допомагають черкасцям, які звертаються до них за допомогою. Цього разу “делікатівці” передали зібрані кошти двом пенсіонерам і двом родинам, чиї рідні захворіли на онкологію.

Як повідомив присутнім засновник і керівник благодійного фонду “Делікат” Денис Буря, очолюваний ним фонд надає виключно адресну допомогу. З його слів,  такий підхід унеможливлює доступ шахраїв до ресурсів фонду.

- За весь час існування ми змогли надати допомогу близько трьом сотням черкасців, які не мають можливості самотужки впоратись із проблемами та хворобами, лікування яких потребує значних коштів. За весь цей час, завдяки скринькам для благодійності ми зібрали близько трьох мільйонів гривень. Ці кошти залишають небайдужі до чужої біди люди. На жаль, потреба у коштах є завжди, до нас щомісяця звертаються черкащани. Іноді черга сягає 150 чоловік. Ми постійно працюємо над тим, щоб акумулювати якомога більше коштів, які у повному обсязі передаємо тим, хто їх потребує, - повідомив пан Денис.

Зі слів керівниці проектів благодійного фонду “Делікат” Юлії Іщенко, робота благодійного фонду спрямована на надання допомоги пенсіонерам, які просто не мають можливості прожити на мізерну пенсію і людям, які не в змозі самостійно відшукати кошти на лікування тяжких хвороб.

- Нещодавно до нашого фонду звернулося подружжя пенсіонерів Губатих. Чоловік (Едуард Губатий — ред.) зараз перебуває на лікуванні в онкодиспансері, де нещодавно йому зробили операцію на нирках. Він все життя тяжко працював та сподівався достойно зустріти старість, однак опинився ось у такій ситуації, коли сам має проблеми зі здоров’ям. У цієї родини ще й хворий син, який потребує дороговартісної операції із заміни колінних суглобів. Коли він до нас прийшов, то вже цілком втратив віру у щось хороше. Їм відмовили у допомозі всі, до кого вони зверталися. Але не ми, - каже пані Юлія.

Дружина Едуарда Ганна Губата каже, що дізнавшись про хворобу чоловіка, їх родина почала “стукати у всі двері”, однак  у відповідь отримували одні відмовки.

- Моєму чоловіку лікарі поставили невтішний діагноз - онкологічне захворювання нирок 4-ї стадії. Нещодавно йому зробили операцію, під час якої лікарі були вимушені видалити одну нирку та сечовий міхур. На лікування щодня йде близько півтори тисячі гривень, а сама операція коштує близько 30 тисяч. Наша родина не має можливості віднаходити такі кошти. Крім того, мій чоловік потребує ще однієї операції, - розповіла пані Ганна. - До благодійного фонду “Делікат” моя родина звертається не вперше. Раніше тут допомогли моєму сину, який потребував дороговартісної операції на тазостегновому суглобові. Через цю хворобу син був практично знерухомлений. Куди ми тільки не зверталися за допомогою, однак тільки в “Делікаті” нам ніколи не відмовляли.

Зі слів співзасновника благодійного фонду “Делікат” Руслана Петрика, цього разу благодійникам вдалося зібрати допомогу для 4-річної Вероніки Лавріненко. Маленька дівчинка з самого народження страждає на різні захворювання. І нещодавно лікарі діагностували у малечі страшне захворювання - рак.

Присутній на заході батько дівчинки Володимир Петровський повідомив, що звернутися до фонду йому порадили знайомі.

- Моїй 4-річній Веронічці діагностували страшний діагноз - рак печінки, гепатобластома. Метастази проникли вже у праву легеню. Вероніка вже чотири місяці знаходиться в лікарні, де медики борються за її життя. Моя дівчинка пережила вже чотири сеанси хіміотерапії і щодня ми намагаємось відшукати кошти на ліки, ціни на які просто захмарні. А кошти на них ми змушені знаходити щодня, - повідомив батько хворої дівчинки. 

Також пан Руслан зауважив, що цього місяця також були зібрані кошти для допомоги на лікування 30-річної черкащанки Маргарити Тимошенко, яка вже тривалий час знаходиться на лікуванні в Черкаському обласному онкологічному диспансері. Допомогу для Маргарити отримала її родичка Наталія Михайловська, оскільки сама Маргарита немає сил та можливості покидати лікувальний заклад. Пані Наталія повідомила, що без таких організацій, як БФ “Делікат”, малозабезпечені люди були б просто приречені на згасання від хвороб, які вразили їх.

- Крім мене і її (Маргарити - ред.) рідного тата в неї немає нікого. У Маргарити дуже серйозне захворювання - лімфома Ходжкіна. Лікування дуже дороге і дівчині ніде взяти таких коштів, які необхідні для боротьби із хворобою. На сьогодні вона вже пережила сім сеансів хіміотерапії. Зараз Маргариті лікарі прописали дуже дорогий препарат для лікування і який їй реально допомагає. Самі розумієте, кошти на ліки витрачаються шалені. Якщо тільки один необхідний для лікування препарат коштує близько 6-7 тисяч гривень. А дівчині треба ще близько дев'яти таких курсів, - каже пані Наталя. - Знаєте, за допомогою ми зверталися скрізь, де тільки могли. Представники влади і депутати нам тільки говорили те, що  в них немає грошей. Допомагали нам тільки родичі і Благодійний фонд “Делікат”, чия допомога була найбільш відчутною. Лише завдяки лікарям і благодійникам ми маємо можливість врятувати життя Маргарити.

Співзасновник благодійного фонду “Делікат” Олег Хелетій зауважує, що їх організація не лише допомагає людям, що опинилися в тяжких життєвих ситуаціях, а й ініціює різноманітні благодійні акції. Завдяки таким заходам благодійники мають можливість допомогти більшій кількості людей, що звертаються до фонду. Крім того, за участі фонду проводяться суспільні та спортивні заходи. Зокрема, зі слів пана Олега, цього року за ініціативи БФ “Делікат” у місті планують провести вуличний фестиваль, метою якого буде збір допомоги для пенсіонерів та хворих  діток.

- Нещодавно наш благодійний фонд брав участь в організації боксерського турніру для дітей віком від 8-ми до 16-ти років, який пройшов у Черкасах. Наші представники пригощали юних спортсменів саме тим, що так люблять діти: солодощами та смаколиками. Сам турнір був проведений на честь учасників російсько-української війни, - повідомив пан Хелетій.

У Благодійному фонді “Делікат” закликають людей не бути байдужими й за можливості піклуватися про тих, хто потребує допомоги. Благодійники також запевняють, що зроблять усе можливе, щоб і надалі допомагати людям, які не мають можливості самотужки вийти зі скрутного становища, пенсіонерам, хворим та особливим дітям.

Номер гарячої лінії Благодійного фонду "Делікат": +38(096) 033-05-05.

Також працює офіційна сторінка фонду у Фейсбук. Там розміщена інформація про людей, які потребують допомоги, та звіти про витрачені кошти.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору