Затриманий за підготовку теракту черкаський студент захоплюється вбивцею дітей зі США

08 грудня 2021, 14:50

Студенти, які нібито планували масовий розстріл одногрупників, навчаються у Черкаському політехнічному фаховому коледжі. Про це стало відомо з власних джерел. 

Журналістам «ПроВсе» вдалося знайти сторінку, на якій вів свою діяльність один із затриманих.  На ній 18-річний юнак публікував фото свого арсеналу з двох пістолетів. Зброя, ймовірно, відстрілює набої Флобера і продається у вільному доступі. Окрім цього, хлопець опублікував відео та світлину Ділана Кліболда (учень американської школи «Колумбайн», який 22 роки тому з товаришем скоїв масове убивство у закладі, - ред.). Відео убивці черкасець підписав: «Я тебе обожнюю». 

Провокативні дописи хлопець почав публікувати наприкінці жовтня цього року. Саме тоді ним зацікавились правоохоронці. Мотивом до такої поведінки стало знущання однолітків. В закладі вже провели розслідування та покарали кількох викладачів. Один фахівець був звільнений.

- Факти підтвердилися, що в закладі систематично студенти знущалися психологічно зі свого одногрупника, - коментує начальник обласного управління освіти Валерій Данилевський. – Потерпілий від булінгу був один. Ми провели службове розслідування. Люди, які не допрацювали, отримали покарання. Один фахівець отримав 3 догани. Викладачі стверджують, що не знали про проблему. Можливо, це так, але їхній обов’язок був знати. Справді, про плани студента стало відомо у жовтні. Спочатку розбирались правоохоронці, а вже потім за справу взялися ми.

Директор коледжу відмовився давати коментарі телефоном та порадив звернутись до нього офіційно. Повідомив лише, що викладачів звільнено за несумлінне виконання обов’язків.

Джерела у правоохоронних органах стверджують, що вилучена зброя могла б відстрілювати справжні набої, якщо внести технічні корективи.

Фігурантам справи поки підозру не вручали. Нині вони вдома. У кримінальному провадженні тривають експертизи. Навчальний заклад вже посилив заходи з недопущення цькування студентів.

Підготував Сергій Радченко

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору