Затяжні дощі заважають черкаським аграріям вчасно збирати врожай

07 жовтня 2022, 12:53

Нині на Черкащині зібрали зернові та зернобобові лише на половині площ. За словами начальника Черкаської обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, соняшник та кукурудзу продовжують збирати, втім аграріям заважають затяжні дощі, пише Суспільне.

Зі ста гектарів загальної площі фермерського господарства Миколи Дубини третина засіяна соняшником. Фермер розповів, що зібрати одразу весь не можна, бо насіння зіпріє від вологи. За його словами, соняшник промок уже чотири – п'ять разів, і чи вдасться його врятувати, залежить від погоди.

"Соняшник мокрий, він починає пріти. Якщо ще буде тепло і вдасться зібрати врожай, то його ще врятують. Якщо ж будуть дощі, то буде біда. Такий соняшник може лежати всього три — чотири дні, а далі загориться. Його волога зараз становить 20–25 відсотків, а для зберігання потрібно 6–8 відсотків", - каже чоловік.

Урожай збирають частинами та відправляють на сушарку, зібрану самотужки, розповів фермер. Скористатися послугами багатотоннажної буде задорого.

"У нас невелика сушка, зараз потроху сушимо його. Якщо весь урожай зібрати та відправити його на серйозну сушку, щоб весь за раз посушити, треба заплатити за тоннопроцент, за вологопроцент близько 200 гривень. Якщо помножити на десять, то тонна коштуватиме 2,5 тисячі гривень", — пояснив фермер.

Замість того, аби працювати в полі, комбайни та трактори стоять на подвір’ї господарства. Працює тільки сушарка, її не вимикають ні на хвилину, розповів працівник фермерського господарства Олександр Гордєєв.

"У нас вона працює, бо немає виходу, треба 24 на 7, як кажуть", - пояснює Гордєєв.

Висока вологість заважає збирати не тільки соняшник: окрім нього, на полі чекають кукурудза та соя.

Погода аграріям в роботі не сприяє, коментує начальник обласної військової адміністрації Ігор Табурець. Водночас ситуацію складною він не вважає.

"Нестандартний дощовий період цього року, мабуть, за останні п'ять років – найсильніший. Втрати будуть. Але середні показники у нас 47 – 48 центнерів з гектара, а це в середньому трохи менше, ніж в попередні роки", - пояснив Табурець.

Посів озимини все ж планують завершити своєчасно. 2022 року нею планують засіяти 167 тисяч гектарів.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись

Коментарі

Вгору