Заступник міського голови Черкас просить не мовчати про побори у школах і садочках

15 вересня 2016, 15:26

hqdefault

Повідомляти про факти “збирання внесків” у черкаських школах, просить батьків заступник міського голови Ігор Коломоєць у Facebook.

“З початком навчального року все частішими стали звернення про фінансове неподобство, яке відбувається в школах та садочках міста. Зокрема маю інформації і про 1200 гривень «добровільного» внеску при зарахуванні дитини в перший клас чи садочок, і про не зрозумілі плазмові телевізори, які дуже бажають класні керівники молодших класів деяких шкіл Південно-Західного району міста, і про те, що за 1000 гривень можна спокійно вирішувати питання прилаштування дитини в потрібний дитячий садочок, навіть при його наповненості, і про те, що продовжують збирати кошти на миючі засоби.

Про є одно серйозна перепона. Жоден з батьків, які повідомляли мені цю інформацію, не згодився ні публічно підтвердити свої слова, ні написати заяву чи звернення. Всі бояться. Хтось за те, щоб не було проблем в дитини, хтось не хоче стати «білою вороною» в батьківському колективі, хтось не бажає просто сваритись із вчителькою, яка сильно впливає на оцінки в атестаті. А без цього, все що я роблю – це не більше ніж спроба вирішити ситуацію з наскоку, адже маю ситуацію, коли моє слово, проти слова всіх педагогів школи чи садочку, які в один голос твердять, що нічого подібного не було, а там де і відбувається, то це приватна ініціатива батьківського комітету.

Тож прийняв рішення стимулювати батьків. Готую наказ, про обов’язкове інформування батьків, під підпис, про заборону адміністрації школи чи садочку, проводити збір будь-яких коштів, виступати ініціатором такого збору стосовно батьківського комітету. Як і нагадувати про пряму заборону збору благодійних внесків в іншій формі, ніж переказ на рахунок навчального закладу. І що обов’язково, благодійні внески зробимо благодійними, а не обов’язковими, бо маю враження, що деякі школи отримують відсоток із магазинів електроніки, де здійснюється купівля.

Ну і окремо, якщо хтось із моїх віртуальних друзів у соціальних мережах готовий публічно повідомляти про факти поборів в закладах, де навчаються його діти – готовий Вас почути.” – звернувся до містян Коломоєць.

Поділитись

Коментарі

Вгору