Заступник Міністра агрополітики дізнавалася, як в області діє Центр розвитку багатофункціональних кооперативів

07 серпня 2017, 19:03

Центр розвитку багатофункціональних кооперативів на Черкащині відвідала заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева. Під час робочої поїздки вона дізналася про реалізацію в області грантового проекту та оглянула кролівничу ферму, повідомляє прес-служба Черкаської ОДА.

Нині тут розводять до 4 тисяч кролів на рік, а саме: каліфорнійську, новозеландську, термонську та інші породи – для подальшої реалізації селекційного поголів’я, а також товарного поголів’я на м’ясо.

– Завдяки цьому проекту нині на Черкащині успішно функціонує 51 кооператив, – повідомив Ользі Василівні керівник управління агропромислового розвитку ОДА Ігор Колодка. – Більшість з них – кролівничі – 41, також 7 – із сушіння фруктів та 3 – з вирощування плодово-ягідних культур. У цілому ж Центр розвитку кооперативів передбачає кролівничу ферму та інформаційно-консультаційний підрозділ. На фермі розводимо маточне поголів’я, аби в подальшому безкоштовно забезпечувати ними створені кооперативи. Маю сказати, одна спеціальна 8-містна клітка, яку, приміром, одержує член кооперативу, може дати за сприятливих умов 100 кролів на рік. Увесь цей процес наразі досить активно розвивається. Наше ж завдання – допомогти на старті, аби в перспективі кооперативи навчились самостійно працювати і розвиватись.

- Розведення кролів – це насправді нішеве виробництво, як я його називаю, перспективне для розвитку промислової галузі в цілому по Україні, – зауважила заступниця міністра. – Це також запорука розвитку безпосередньо малих та середніх підприємців. У результаті, ми можемо в подальшому говорити про експорт цієї продукції за наявності відповідних сертифікатів якості, адже на дієтичне м’ясо кроля сьогодні є попит.

-  Розвиток сільських територій – поміж основних напрямків Стратегії розвитку Черкащини до 2020 року, – зазначив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – Це – один із наших головних пріоритетів у роботі, що передбачає, зокрема, й розвиток кооперативного руху. А відтак – підвищення зайнятості на селі. Реалізація ж цього проекту дала нам змогу створити вже понад 200 нових робочих місць, а в подальшому плануємо щонайменше тисячу. Підтримкою в цьому є діюча обласна програма розвитку сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів на період до 2020 року. У межах неї, між тим, і впроваджена грантова програма Європейського Союзу.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору