Замок на Черкащині – у топ-10 найкрасивіших

15 жовтня 2020, 22:55

В палаці була колекція старовинних тканин, на які була виділена спеціальна кімната. Крім того, тут містилося кілька десятків картин, колекції східної та європейської порцеляни.Садиба складалася з палацу, службових флігелів, приміщень для слуг. Даховські захоплювалися конями, тому побудували в садибі і стайні.

– Це унікальне історичне місце, де знімають фільми та відеокліпи. Проте зараз замок і територія – в занедбаному стані. Будівлі руйнуються, мальовнича територія заростає бур’янами… Хочемо це змінити. Спільними зусиллями, – говорить голова Черкаської ОДА Сергій Сергійчук.  – Хочеться, щоб цю красу бачили якомога більше людей.

Планується розділення музею на дві зони – історичну та паркову. В історичній частині розмістилися б зали для демонстрації музейних колекцій.

У парковій – заповідна та виставково-рекреаційна зони, зокрема виставки техніки, зброї, тут є чудовий майданчик для реконструкції боїв, проведення культурно-освітніх івентів.

Сергій Сергійчук озвучив перші кроки для створення музейного комплексу:– створити та зареєструвати державний ландшафтно-парковий музей;– розробити наукову концепцію та затвердити Міністерством оборони України;– реконструювати будівлю та облаштувати територію. Саме облаштування території вважаю першочерговим;– далі – реконструкція та формування музейного зібрання.

– Цей музей може стати цілісним унікальним комплексом, який демонструватиме історію українського війська у боротьбі за незалежність країни. Та одночасно відновить унікальну історичну пам’ятку ХІХ століття. Хотілося б, щоб це був музей із використанням сучасних інтерактивних смарт-технологій, які вже давно застосовують за кордоном, – додав Сергійчук.

За інформацією пресслужби Черкаської ОДА

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору