Залучення інвестицій є актуальним питанням для підприємств Черкащини, – Старікова

25 квітня 2014, 16:04

З робочою поїздкою перший заступник голови облдержадміністрації Наталія Старікова відвідала ДП «Автоскладальний завод №2 Публічного акціонерного товариства «Автомобільна компанія «Богдан Моторс».

Під час перебування на підприємстві Наталія Володимирівна разом із директором Владиславом Сопітом оглянула територію, робочі цехи та обладнання заводу.

Владислав Деонізійович в ході зустрічі поінформував про створення автомобільної компанії:

– З 2005 року корпорацією «Богдан» у м. Черкаси було розпочато реалізацію інвестиційного проекту зі створення виробництва легкових автомобілів на промислових площах колишнього ДНВП «Ротор». В рамках зазначеного проекту було засновано Дочірнє підприємство «Автоскладальний завод №2 ВАТ «ЛуАЗ». Підприємство введено в експлуатацію в червні 2008 року. Об’єм інвестицій в цей проект становив більше 330 млн. доларів. З 2009 Відкрите акціонерне товариство перейменовано на Публічне акціонерне товариство «Автомобільна компанія «Богдан Моторс».

Здійснюючи огляд підприємства, директор продовжив:

– Завод розташовано на земельній ділянці площею 20 га. Його потужність – 120-150 тис. легкових автомобілів на рік. Завод налічує 2 цехи складання автомобілів, 2 цехи зварювання, цехи доводки, тестування та логістики, а також унікальний комплекс лакофарбування кузовів та фарбування пластмас.

Завод на сьогодні оснащено найсучаснішим обладнанням від провідних виробників. Все устаткування максимально автоматизоване й універсальне, що дозволяє виготовляти легкові автомобілі будь-яких марок і габаритів. Виробничі лінії встановлено провідними світовими виробниками, такими як «DURR», «KMJ». Гордістю підприємства є новітній німецький фарбувальний комплекс Eisenmann, який визначає потужність всього виробництва. Саме наявність власного фарбувального комплексу дозволяє зарахувати завод «Богдан Моторс» до повномасштабних підприємств, таких як ЗАЗ, АвтоВАЗ, а також іноземних заводів Toyota, Hyundai, Nissan, Ford і т.д. Нині заводів з такою потужністю на Україні всього три.

Абсолютно всі автомобілі, що сходять з конвеєрів нашого підприємства, проходять детальну перевірку на якість та надійність. Дотримання високих стандартів під час виробництва досягається за рахунок автоматизації та праці висококваліфікованого персоналу. На основі нової версії Державного стандарту ДСТУ ISO 9001:2009, підприємство в 2010 році пройшло сертифікацію на відповідність та отримало сертифікат на систему управління якістю за новою версією стандарту. В 2011 році підприємство пройшло сертифікацію з розширенням сфери розповсюдження сертифікату та отримало сертифікат № UA 2.026.06659-11.

Універсальні виробничі потужності дозволяють налагодити випуск легкових автомобілів типів «седан», «хетчбек», «універсал», «кросовер», «позашляховик» різних класів та габаритів, а також забезпечити фарбування кабін вантажних автомобілів.

На сьогодні на ДП «Автоскладальний завод №2 ПАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» активно проводяться роботи з освоєння нових видів продукції. Новими іноземними партнерами підприємства стали китайські автомобілебудівні компанії JAC та Great Wall Motors. У 2013 році підприємство виробило 90 авто компанії JAC та 370 – компанії Great Wall.

Наразі підприємство виробляє: легковики Bogdan 2110 та Bogdan 2111; седан J5 та кроcсовер SUV-Compact - S5 компанії JAC; Great Wall Haval H3.

За І квартал 2014 року підприємством вироблено від загальнодержавних обсягів 11,0 % легкових автомобілів.

Повну екологічність заводу забезпечують німецькі очисні споруди –лінії очистки стічних вод та викидів у повітря, що дозволяють не забруднювати атмосферу шкідливими викидами, а це важливо для жителів області.

Також на підприємстві розроблено програму розвитку соціальної сфери, соціально-трудові пільги, гарантії, компенсації для робітників заводу. Нині середня чисельність працівників за списком – 1 254 особи.

Підприємство завжди приймає активну участь у розвитку інфраструктури міста Черкаси, підтримує пріоритетні для Черкаської області та міста соціальні проекти, мистецькі, культурні, спортивні та інші заходи.

Значна увага під час зустрічі була приділена презентації потужностей заводу та визначено ключові напрямки подальшої співпраці підприємства з обласною владою.

Наталя Старікова після огляду підприємства зазначила:

– Сьогодні проблема залучення інвестицій є досить актуальною для підприємств, як нашої області, так і української економіки. Оскільки законодавство та економічний стан нашої країни є не зовсім стабільними, це спонукає інвесторів замислитись, чи варто вкладати свої ресурси у розвиток підприємств та прорахувати, які ризики, вклавши їх, вони нестимуть. Уповільнення інвестиційних процесів – одна з головних причин кризових явищ, що відбуваються на більшості виробничих підприємств. Виробничий сектор економіки в сучасних умовах потребує значних вкладень. Для цього необхідно використовувати всі можливі інвестиційні ресурси.

Одним із найважливіших завдань обласної влади на сучасному етапі розвитку України є забезпечення економічного зростання, позитивних зрушень у сфері життєзабезпечення населення області, поступового піднесення його добробуту. Для цього ми повинні розібратись у всіх проблемних питаннях щодо «Автомобільної компанії «Богдан Моторс», вирішити їх та віднайти всі можливі джерела для інвестування цього підприємства. Адже таке потужне виробництво не можна залишити без можливості розвитку, а професійних працівників – без робочих місць.

На завершення Наталія Володимирівна пообіцяла, що обласна влада буде вирішувати питання щодо підприємства на державному рівні.

 

Поділитись

Коментарі

Вгору