Закриття “Азоту” стане проблемою для сільгоспвиробників області, – фахівець

31 травня 2015, 09:56

1384166879_102_6631kop

Зупинка черкаського хімічного гіганта – підприємства «Азот» – стане великою проблемою для сільгоспвиробників краю. Про це в коментарі «Прочерку» розповів директор Департаменту агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Ігор Колодка.

За словами фахівця, підприємство має значення не лише для сільгоспвиробників Черкащини, а й для України в цілому.

– ПАТ «Азот» забезпечує сільгоспвиробників безводним аміаком на 90% від потреби, кабромідом на 90%, аміачною селітрою на 70% тощо, а тому закриття підприємства стане проблемою для сільгоспвиробників області, зокрема, для малих фермерських господарств, яким потрібні малі партії добрив. Тепер вони не мають можливості купити їх безпосередньо у виробника, – зазначив Ігор Колодка.

За словами керівника департаменту, ситуація з добривами через економічну ситуацію і так була нестійкою.

– Якщо брати ситуацію за період з червня по лютий 2015 року, то основні ціни на хімічних вітчизняних підприємствах на аміачну селітру зросли від 3,5 до 11,5 тисяч гривень за одну тону фізичної ваги. Це більше ніж у три рази! – зазначає Ігор Колодка.

Крім того, альтернативи немає, бо, скажімо, калійні чи фосфорні добрива в Україні виробляються в недостатній кількості, тому їх імпортували з Росії і Білорусі.

– Так, на території області є багато підприємств, які продають мінеральні добрива. Але все таки «Азот» в плані мінеральних добрив, особливо, аміачної селітри, безводного аміаку, карбоміду тощо забезпечував сільгоспвиробників багато років. Тому якщо завод не буде працювати, це стане великою проблемою. Думаю питання має позитивно вирішитися, бо це ж продовольча безпека нашої держави! – наголосив Ігор Колодка.

Він зазначив, що ситуацію треба негайно вирішувати, і його департамент однозначно ставитиме це питання перед вищим керівництвом, бо проблема може суттєво вплинути на посів озимих і взагалі на врожай.

– Щоб результативно працювати, то треб працювати чітко за технологіями, а вони передбачають внесення мінеральних добрив у тому об’ємі, який має забезпечити врожай, – сказав Ігор Колодка.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" готова відновити постачання газу підприємствам групи Ostchem черкаському ПАТ "Азот" та ПАТ "Рівнеазот" на умовах 100% передоплати. Про це  повідомила прес-служба НАК.

"Ми розуміємо, що від роботи цих підприємств залежить добробут десятків тисяч людей. Тому готові постачати газ підприємствам групи, незважаючи на накопичену заборгованість, на умовах передоплати", - цитує прес-служба голову правління "Нафтогазу" Андрія Коболєва.

При цьому він звернув увагу, що борг цих компаній не погашено протягом 3-6 років, незважаючи на те, що вони продовжували активно працювати.

Нагадаємо, наприкінці квітня 2015 року  газ цих підприємств був заарештований за рішенням суду у зв'язку з наявністю у них боргу за газ, поставлений ДК "Газ України" і "Нафтогазом" з 2009 р. Загальна сума боргу, за яким вже було прийнято рішення суду або триває судовий розгляд, становить близько 2,39 млрд грн.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору