“Закрито за недоведеністю”: суд визнав невинним черкаського депутата у вчиненні хуліганства

17 лютого 2020, 20:06

скріншот із відео
джерело: "Антенна"

Минулого тижня Соснівським районним судом було розглянуто адміністративний протокол за статтею 173 КУпАП (дрібне хуліганство) відносно депутата Черкаської міської ради Юрія Тренкіна. Згідно із протоколом обранець пошкодив інформаційний стенд мітингарів біля будівлі міськради. У підсумку, суд вирішив закрити справу.

В січні місцеві ЗМІ повідомили, що 14-го січня під стінами Черкаської міської ради окремі представники депутатського корпусу ЧМР понівечили інформаційні плакати з критикою міської влади. За інформацією сайту "ВІККА", вказані дії вчиняв міський голова Черкас Анатолій Бондаренко разом із однопартійцем, депутатом міськради Юрієм Тренкіним.Згідно із інформацією Єдиного реєстру судових рішень вже 20-го січня відносно пана Тренкіна було складено адміністративний протокол за ст. 173 КУпАП (дрібне хуліганство).

- Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 258908 від 20.01.2020 року, 14-го січня о 18-15 год. за адресою м. Черкаси, вул. Б. Вишневецького, 36, під час проведення мирного зібрання ГО «Громадський спротив свавіллю влади» пошкодив інформаційний стенд, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП, - йдеться у документі.

Скріншот постанови суду з Єдиного реєстру судових рішень

В ході розгляду справи про правопорушення, Юрій Васильович повідомив, що він не має стосунку до вчинення дій, за які його хочуть покарати.

- 14.01.2020 року після 18-ї години виходив разом з міським головою та іншими особами з будівлі Черкаської міської ради. Навпроти будівлі розташоване наметове містечко. Проходячи повз нього вони стали свідками сварки між невідомими їм особами. У сварці вони участі не приймали та пройшли до вул. Б. Вишневецького. Ніхто в наметовому містечку нічого не пошкоджував, - повідомив у суді депутат.

В той же час, адвокат пана Тренкіна клопотав про закриття справи у зв'язку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.

Скріншот постанови суду з Єдиного реєстру судових рішень

Під час розгляду справи суд звірив покази свідків події. За даними документу, покази активістів "Тарифного майдану" повністю спростовуються показами інших свідків.

- Крім того, суд звертає увагу на той факт, що в протоколі про адміністративне правопорушення взагалі відсутні свідки події та їх анкетні дані, - йдеться у постанові суду. - В матеріалах справи відсутні відомості про перебуванні на балансі ГО «Громадський спротив свавіллю влади» будь яких стендів, їх балансової вартості, факту доставки та розміщення їх на площі, біля Черкаської міської ради.

Скріншот постанови суду з Єдиного реєстру судових рішень

Також, своє рішення суд мотивував тим, що сам протокол про правопорушення складений із помилками.

- В протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено об'єктивну та суб'єктивну сторони адміністративного правопорушення, а саме: дії з боку ОСОБА_1 (Юрій Тренкін -ред.) , які б порушували громадський порядок і спокій громадян. В протоколі зазначено про пошкодження інформаційного стенду, при цьому не вказано чи були його дії умисними. Не зазначено спосіб пошкодження стендів та вартість спричинених збитків , що суперечить вимогам ст. 256 КУпАП зміст протоколу про адміністративне правопорушення,- йдеться у постанові.

Скріншот постанови суду з Єдиного реєстру судових рішень

У підсумку, суд керуючись нормами Кодексу України про адміністративні правопорушення, постановив закрити провадження по справі відносно Юрія Тренкіна за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення та у зв'язку із недоведеністю його вини.

Коментарі

Вгору