Законопроект про вибори неідеальний, але кращий за нині діючу систему, – Василь Фурман

30 червня 2015, 11:45

IMG_9615

У Черкасах відбулося громадське обговорення змін до законодавства про місцеві вибори в Україні. Зокрема аналізували «плюси», «мінуси» та можливості удосконалення законопроекту № 2831-3, який Верховна Рада прийняла за основу. Серед позитивних змін називали: двотуровість виборів міських голів, зменшення кількості депутатів місцевих рад. Наприклад, в Черкаській міській раді депутатів стане 36 замість 60, а до обласної обиратимуть 60 замість 104.

Ділилися експерти і прогнозами щодо можливих негативних наслідків при прийнятті нового виборчого принципу. Наприклад, турбує криза недо- або перепредставництва, коли на окремих округах може бути обрано більше одного депутата, а на інших – жодного. Голова Черкаської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Василь Фурман також взяв участь у «круглому столі» та дав оцінку законопроекту.

- Не варто забувати, що наразі ми обговорюємо лише законопроект про зміну виборчої системи. На сьогодні до Верховної Ради подано вже більше тисячі поправок до проекту 2831-3, і в якому вигляді буде його затверджено народними депутатами, які ще нововведення можуть туди внести, поки що складно спрогнозувати. Так, законопроект недосконалий, є чимало зауважень в експертів, закладено чимало прорахунків. Адже запропонований закон не обмежує політичну рекламу, не впроваджує якісну внутрішньополітичну конкуренцію, не відсікає 100-відсоткової можливості підкупу виборців і багато іншого. Але навіть такий неідеальний законопроект кращий, ніж нині діючий закон про вибори. Очевидно одне: українське виборче законодавство необхідно змінювати, не можна далі проводити вибори за старою системою, тому законопроект потрібно приймати. При цьому до нього можна буде вносити зміни, випробувавши на найближчих виборах. Уже зараз важливо і партіям, і кандидатам розуміти, за якою системою та якими критеріями формувати свою команду. А виборцям уже час пояснювати, яким чином відбуватиметься голосування. Адже до виборів лишилося менше чотирьох місяців.

Коментарі

Вгору