Відтепер черкащанам, які "назбирали" боргів за електроенергію почнуть блокувати банківські рахунки. Раніше абонентам це не загрожувало через воєнний стан, але набув чинності закон, в редакції якого відсутнє положення про тимчасове (на період до припинення або скасування воєнного стану) припинення звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інший дохід боржника.
Начальник юридичного відділу ТОВ "Черкасиенергозбут" Дмитро Борисов у коментарі Про все пояснює, що судові справи вже давно чекають на виконання і ті, хто вважав, що через війну може не платити за електрику, муситиме все ж розрахуватися.
"Раніше ми, як стягувачі, мали рішення суду. Воно набирає законної сили і ми маємо право звернутися в державну виконавчу службу, - розповідає фахівець. - Виконавча служба відкриває провадження та накладає арешти на все рухоме й нерухоме майно і рахунки. Якщо сума боргу невелика, то стягуються кошти з рахунку, а якщо значна, то за рахунок наявного майна. Коли почалося повномасштабне вторгнення, на період воєнного стану було накладено заборону на примусове стягнення коштів. Виконавчі провадження у цей період відкривалися, але жодних коштів не стягували. Тепер цю норму прибрали із закону. Тому на всі кошти, які отримують громадяни - пенсії, зарплати та інші виплати - ДВС вже може накладати стягнення".
Деякі люди розуміли, що законних підстав витребувати в них гроші, які вони заборгували за отриману електроенергію, у енергозбутів не було і цим користувалися.
"Наразі по всій області заборгованість за спожиту електроенергію населенням складає близько 40 мільйонів гривень, - каже юрист. - Це значно вищий показник, ніж був до повномасштабної війни. І ця сума буде тільки рости, бо тариф піднявся, а ті хто не платив до цього, й далі не платитиме".
Окрім основного боргу, боржникам доведеться заплатити ще й за витрати, пов'язані із судовим розглядом.
"Є кілька видів додаткових витрат і, насамперед, це судові - сплата судового збору, - продовжує Дмитро Борисов. - Є наказне провадження, за яке сплачується судовий збір у розмірі 268 гривень. Якщо немає можливості звернутися в наказному провадженні, ми звертаємося в межах позовного провадження і там судовий збір 2684 гривні. Також є виконавчі витрати. Державні виконавці мають обов'язок стягувати 10% виконавчих витрат від суми боргу. Також ми можемо стягувати з відповідача витрати на правничу допомогу. Проте, аби не покладати на людину додаткове навантаження, ми такі витрати не залучаємо".
Часу у боржників на те, аби заощадити грошей і заплатити за послугу вже немає. Водночас споживачі, у яких є судові справи, мають змогу добровільно виконати рішення суду і не чекати арешту рахунків. Після проведення оплати слід одразу повідомити про це працівників свого центру обслуговування споживачів. Також можна звернутися до свого ЦОС для укладання договору реструктуризації.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У “Черкасиенергозбуті” пояснили, які споживачі платитимуть за світло за новими тарифами
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram