На цьому наголосив перший заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Коваль, відкриваючи засідання тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, інформує Черкаський край.
З початку цього року в області намітилася позитивна динаміка щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати.
Загальну суму заборгованості із виплати заробітної плати порівняно до початку року зменшено на 2,7 млн. грн, або на 11,2 % і за оперативними даними станом на 24.06. 2016 вона становила 21,4 млн. грн.
Найбільша загальна сума боргу у підприємств міст Сміла (7 млн. грн) та Черкаси (6,3 млн. грн), а також Черкаського (2,7 млн. грн), Уманського
(1,8 млн. грн) та Маньківського районів (1,6 млн. грн).
За даними Головного управління статистики в області на 01.06.2016 виникла заборгованість із виплати заробітної плати на підприємствах-банкрутах м. Черкаси – ПАТ „Соснівський гранкар’єр” у сумі 439 тис. грн. (саме ж підприємство знаходиться у місті Рівне) та м. Золотоноша – ТОВ „Агрокласік 2014” (майже 200 тис. грн.)
Загалом на підприємства-банкрути припадає майже 68 відсотків загального боргу підприємств області.
Цього разу на засіданні комісії слухали голів тимчасових комісій Городищенської та Драбівської районних державних адміністрацій, і керівника робочої групи з питань контролю і ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій міста Черкаси про проведену ними роботу протягом січня-червня 2016 року. Найбільші боржники міста Черкаси – КП «Черкасиелектротранс» та КП «ЧЕЛУАШ» повністю розрахувались з боргами.
Але проблемним досі залишається питання сплати страхових внесків до Пенсійного фонду на дочірньому підприємстві „Черкаське спеціалізоване управління № 65 ВАТ „Термоізоляція” та ситуація з погашенням заборгованості на ДП НАК Надра України „Центрукргеологія”.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram