За “законом Савченко” у Черкасах звільнили півсотні засуджених за умисні і тяжкі злочини

22 березня 2016, 09:35

630_360_1450541754-2561-tyurma-foto-ukr-advokatorgua

Згідно так званого “закону Савченко” у Черкасах звільнили 143 засуджених, за умисні і тяжкі злочини – близько 50 осіб. У області загалом достроково вийшли на волю 1872 особи.

Про це під час наради в мерії повідомив начальник Черкаського відділу поліції ГУНП в Черкаській області Олександр Вільганюк, повідомляє Інфоміст.

Нагадаємо, Верховна Рада 26 листопада ухвалила законопроект, згідно з яким 1 день, проведений у СІЗО, в разі винесення звинувачувального вироку буде рахуватися як 2 дні ув’язнення. Вже наприкінці минулого року Президент Петро Порошенко підписав так званий “закон Савченко”.

– Є і позитивні наслідки, і негативні. Ці люди, перебували не на курорті, а в СІЗО. Стан здоров’я таких людей дуже часто не в найкращому стані, можливі захворювання і на туберкульоз. Ми не отримали ніякої інформації про них, але вони повернулися в соціум, часто несучи певний рівень захворюваності, – зауважив директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Олег Стадник.

– Згідно законодавчих змін, яких зазнала кримінально-виконавча інспекція, ці особи мають ставати на облік до них, – відповів начальник Черкаського відділу поліції ГУНП.

Загалом, за словами Вільганюка, на криміногенну ситуацію в місті також впливає економічна нестабільність, збільшення безробіття, поява на території міста нових осіб, які в силу обставин не мають місця роботи.

Зменшилась кількість злочинів в громадських місцях, на 62% зменшилась кількість злочинів раніше судимими особами.

– Але відбулося збільшення грабежів, які в основному скоюються із 18 до 24 год., коли люди повертаються із роботи та місць відпочинку. Та із 24 год. до 8 год. ранку, – говорить Вільганюк.

Найбільше грабежів скоюють в центрі міста, на Хімселищі та в районі “Д”. Черкаська поліція з початку 2015 року зареєструвала 8 474 повідомлення про скоєні кримінальні правопорушення проти 6 285 у минулому році.

Як говорить Олександ Вільганюк, черкаській відділ поліції укомплектований працівниками слідчого підрозділу лише на 50%. Це суттєво збільшує навантаження на одного працівника: близько 254 справ на 1 особу, тоді як мала складати 134 справи.

Проте на території міста збільшилась кількість нарядів – 18 патрулів, слідчо-оперативних груп – 7, для яких обласна рада допомогла придбати 2 автомобілі.

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору