Для українських громад презентували покрокову відеоінструкцію про створення стратегії розвитку громади. У ролику у простій та зрозумілій формі розкрито основні етапи створення цього документа та його роль для громади. Анімацію розробили в співпраці Благодійний фонд “МХП-Громаді”, який 9 років займається розвитком та відновленням регіонів, та медіа ШоТам.
Стратегія – головний документ громади, де визначають найважливіші завдання та цілі її розвитку на певний період. Завдяки стратегічному плануванню громада може забезпечити стабільний розвиток на багато років вперед, враховуючи як поточні потреби, так і перспективи. Стратегія спрощує процес ухвалення рішень, дозволяє якісно використовувати бюджет і залучає в громаду амбітних, інтелектуальних і творчих людей.
«Якісна стратегія, написана спільно, об’єднує різні сектори суспільства - владу, жителів, бізнес, медіа - навколо спільних цінностей для створення такої громади, в якій хочеться жити. Вона формує унікальний образ громади, що відрізняється від інших в області та країні, робить її зрозумілою донорам і привабливою для залучення інвестицій і грантів», - зазначила Голова Ради розвитку громад БФ «МХП-Громаді» Тетяна Волочай.
Наразі Фонд допомагає у оновленні стратегій двом громадам - Миронівській та Канівській. У межах співпраці до процесу залучили експертів - Олександру та Віталія Гліжинських, які мають великий досвід у подібних проєктах не тільки в Україні, а й за кордоном. Разом із представниками громад експерти та представники Фонду проходять усі етапи оновлення документа: від громадських обговорень та створення «дерева цілей» до публічних обговорень та затвердження на сесії міських рад.
«Стратегія має бути глибока, але написана максимально просто. Тоді вона працює на розвиток всього населеного пункту. Стратегія – живий документ і ми можемо в нього вносити зміни. Але лише, коли зовнішні фактори настільки важливі, що ми не можемо їх проігнорувати», - зазначила експертка співзасновниця ВІ «Активна Громада» Олександра Гліжинських.
Ця робота надихнула експертів БФ «МХП-Громаді» створити відеоінструкцію, яка стане універсальним інструментом для інших громад у процесі розробки якісної стратегії розвитку. Сама розробка документа займає близько пів року та передбачає декілька етапів.
У межах співпраці з Фондом «МХП-Громаді» Канівська та Миронівська громади вже пройшли перші чотири етапи, під час яких визначили свої сильні сторони. Для Канівської громади - це туристичні локації та природа, а для Миронівської - природні ресурси, зокрема радонові ванни, які дають перспективи розвитку медицини. Наразі тривають публічні обговорення, після яких місцеві депутати голосуватимуть за затвердження стратегії.
«Оновлення стратегій надзвичайно важливе саме зараз, адже після перемоги донори та іноземні інвестори охочіше інвестуватимуть у громади з чіткими та зрозумілим баченням майбутнього. Це наша відповідальність перед військовими - поки вони захищають наше право на життя, ми повинні змінювати його на краще, готуючи громади до їхнього повернення, роблячи їх інклюзивними», - додала Тетяна Волочай.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram