За розбиті голови ніхто не покараний, – журналісти вийшли на акцію солідарності

08 лютого 2017, 15:49

Фото: Про все

У Черкасах журналісти різних видань вийшли на Соборну площу, аби вкотре нагадати суспільству про жорстоке побиття колег під час подій Революції Гідності. Пройшло вже чимало часу, а винні й досі не покарані, хоч імена багатьох кривдників відомі. Зокрема, у справі побиття черкаського фотографа Ігоря Єфімова встановлені прізвища правоохоронців, які його били, або не перешкоджали побиттю. Тож перелік прізвищ правоохоронців із зазначенням їхніх посад журналісти принесли на акцію.

20 січня 2014 року Ігор Єфімов висвітлював події, які відбувалися на черкаській дамбі. Він був з фотоапаратом та у жилеті із написом «Преса». Та це не зупинило працівників тоді ще міліції і вони почали безжально бити Ігоря кийками. Частина з них наносила удари, інші – не перешкоджали цьому.

Фото: Про все

- Вони знали, що я працівник преси, але їх це не зупинило, - пригадує Ігор Єфімов.

Після того був суд та встановлення задіяних у побитті правоохоронців, але добра частина з них так і не була покарана та навіть продовжує працювати в органах.

- Був вирок суду першої інстанції, але винних й досі немає. Ми подали апеляцію. А сьогоднішньою акцією хочемо нагадати правоохоронцям та всій системі про свавілля й про те, що в поліції декларується реформа, однак у системі лишаються ті ж самі люди, - говорить Ігор Єфімов. – Тому й головний меседж сьогоднішньої акції – показати, що змін немає, ніхто не покараний. І я дякую колегам за підтримку.

Ігор говорить, що буде й надалі добиватися, аби винних покарали.

- Я думаю, що треба йти до кінця й боротися, бо ж правда має взяти гору, - переконаний фотограф.

Щоб підтримати Ігоря, п’ять черкаських газет на своїх шпальтах опублікували перелік прізвищ правоохоронців.

- Це прізвища тих, хто бив, або не перешкоджав побиттю, - говорить головний редактор газети «Черкаський край» Тетяна Калиновська. – Ці прізвища взяті із матеріалів судової справи.

Фото: Про все

Редактор видання також переконана, що суд першої інстанції необ’єктивно поставився до справи, адже покарання так ніхто і не поніс.

- Тому журналісти самі вирішили оприлюднити інформацію й показати, хто брав участь у тому побитті, - зауважує Тетяна Калиновська. – Ми у такий спосіб доносимо читачам, що був такий злочин і він лишився безкарним. Ми передбачаємо, що буде громадський осуд. І сподіваємося, що суд також зверне увагу і розглядатиме справу об’єктивніше.

На площу до журналістів вийшли начальник ГУ НП у Черкаській області Валерій Лютий та прокурор області Сергій Овчаренко. Валерій Лютий запевнив, що оприлюднений список буде опрацьований. Водночас він додав, що відповідно до законодавства, співробітники поліції не мають права проводити перевірку щодо своїх колег.

Фото: Про все

- Тому всі матеріали були зібрані і направлені до прокуратури, - зазначив Валерій Лютий і запевнив, що надалі черкаські правоохоронці не будуть виконувати злочинні накази.

Прокурор додав, що було кримінальне провадження та обвинувальний акт щодо заступника командира батальйону патрульної служби, який в той час був на місці події і не зупинив побиття журналіста.

Фото: Про все

- На жаль, суд не підтримав нашу позицію, був винесений виправдувальний вирок, з яким ми категорично не згодні. Особисто моя думка – вирок незаконний. Бо ж, якщо в машині знаходиться заступник командира батальйону, а його підлеглі б’ють людину, то він мав присікти ці дії. Мені важко зрозуміти мотивацію суду, - каже Сергій Овчаренко - Тому я сподіваюся, що апеляційний суд виважено підійде до справи і вирок буде переглянуто.

Фото: Про все

Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору