За рік пандемії у Черкасах закрилось близько третини підприємств (ВІДЕО)

21 березня 2021, 09:30

У Черкасах за рік пандемії третина дрібних підприємців закрила бізнес. Про це розповіла "Суспільному" голова Черкаської міської профспілки підприємців Ольга Ракова.

Черкаська фітнес-тренерка  Наталія Носенко із початку карантину проводить онлайн-тренування. Розповіла, що на це її надихнули клієнти.

- У спорті дуже важлива регулярність і як тільки вона зникає, можна втратити усі напрацьовані результати. Через це дівчата самі сказали: «Ні, ми будемо вставати вранці, робити руханку», - каже спортсменка. - Стіна, стілець, диван, стіл – все підходить. Навіть каструля, пляшка з водою, рушники, книги – ми використовуємо все. Це настільки ефективно, що не порівняти із жодним інвентарем в тренажерному залі.

Завдяки таким тренуванням Наталії вдалося заощадити на оренді залу й ремонті черевичок. Під час домашніх тренувань в хід іде усе, що є під рукою, розповіла тренерка.

Бізнес на карантині: за рік пандемії у Черкасах закрили третину підприємствСуспільне Черкаси

Зміни у роботі під час пандемії запровадили в одному із японських ресторанів Черкас – зробили ціни більш демократичними та запровадили безоплатну доставку

- Ми слідкуємо за якістю, у нас багато імпортних товарів, які везуть з Японії. Щоб не втратити якість і не підвищувати ціни у такий складний час, нам довелося переглянути ціни, знизити собівартість і слідкувати, щоб не знизився рівень якості в цей час, – розповіла адміністраторка закладу Альона Копитько.

За її словами, жодного працівника не звільнили через пандемію, оскільки були замовлення і заклад працював.Бізнес на карантині: за рік пандемії у Черкасах закрили третину підприємствСуспільне Черкаси

Ольга Ракова розповіла, що рік для черкаських підприємців був важким, оскільки, крім збитків за непродані товари, працівники хворіли на коронавірус.

- В той момент, коли підприємці готувалися до нового сезону, коли вони взяли кредити, завезли новий товар, їх раптом закрили. Тому рік був дуже важкий, люди хворіли – і наймані працівники, і самі підприємці, - каже пані Ольга.

Жінка також зазначила, що перехід на роботу онлайн загалом не був успішним, бо підійшов не для всіх.Бізнес на карантині: за рік пандемії у Черкасах закрили третину підприємствСуспільне Черкаси

Економіст Тарас Козак вважає, що держава могла б більше зробити для підтримки підприємців. За його словами, у найгіршому становищі ті, хто    працює в тіні. Порахувати їхні збитки неможливо. Такого бізнесу в Україні близько 40 відсотків.

Фахівець також зазначив, що три локдауни не завдали такої шкоди українській економіці, як прогнозували експерти:

- На сьогодні оцінюється падіння ВВП в розмірі 4,2 відсотка. На момент квітня 2020 року оцінювалося, що економіка впаде на 7-8, а може й 11 відсотків. Насправді 4,2% - це небагато, економіка Європи та США впала більше, - каже Тарас.

Економіст вважає, що не варто боятися нових локдаунів, адже є досвід попередніх. З його слів, і бізнес, і уряд за рік навчилися працювати в умовах пандемії.

У 2020 році із 17 березня припинили працювати непродовольчі магазини, розважальні заклади, зупинилися залізничне та автобусне сполучення.



Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram

Поділитись
Вгору