Для забезпечення доступної та якісної безоплатної правової допомоги в Черкасах 5 років тому було створено Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги. На сьогодні, окрім нього, діють ще 4 місцевих центрів у Золотоноші, Смілі, Умані та Черкасах та 16 бюро правової допомоги в районних центрах області. Про це на прес-конференції повідомив директор Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області Віктор Левицький.
Основним напрямком центрів БВПД є надання допомоги потерпілим в кримінальних провадженнях. В той самий час центр надає правову допомогу і у цивільних справах.
— До того, як з’явилася безоплатна правова допомога, слідчі органи часто користуватися відсутністю адвокатів, щоб “вибити покази”. Сьогодні ж всі слідчі та правоохоронці знають, що при затриманні перше, що вони мають зробити — це набрати номер оперативного чергового Координаційного центру БВПД і повідомити про те, кого і де вони затримують, — говорить очільник центру.
За безоплатною допомогою мають праву звертатися малозабезпечені та незахищені верстви населення.
— Основним критерієм для визначення того, хто має право на таку допомогу, є власний дохід людини, яка звертається за допомогою. Він не повинен перевищувати два мінімальних прожиткових мінімумів. На сьогодні ця сума складає 3524 гривні. — заступниця директора Регіонального центру з надання БВПД у Черкаській області Тетяна Ломіногіна.
Але фактично, згідно із законодавством, за безоплатною правовою допомогою у кримінальних провадженнях може звернутися будь яка особа — як безробітній, так і олігарх.
Протягом 2017 року безоплатну допомогу на Черкащині отримали 2200 осіб, з них — 30 іноземців та 130 осіб віком до 18 років.
У випадку, якщо людина не може звернутися за допомогою до Центру особисто, спеціалісти можуть надати їй допомогу за домашньою адресою, або адресою, яка була вказана у центрі. Така особа має на місці надати копії відповідних документів та отримати повноцінну правову допомогу. Протягом 2017 року такою послугою скористалося 1826 осіб.
З центрами безоплатної правової допомоги протягом 2017 року активно співпрацювало 82 адвокати
— Це ті ж самі фахівці, які мають свої офіси, до яких люди звертаються за свої кошти, але в нашій ситуації їм платить кошти держава. За минулий рік адвокатам було виплачено понад 4 млн. грн. коштів, — говорить Віктор Левицький
За минулий рік завдяки роботі центру було отримано 9 виправдувальних вироків. Упродовж всього терміну діяльності системи безоплатної правової допомоги в Черкаській області таких вироків було 27.
Усі найцікавіші новини Черкас та регіону можна отримувати на нашому каналі в Telegram